Tarot Apokalipsy na stosie

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Dziś Tomasz Terlikowski z portalu Fronda.pl dosłownie i publicznie spalił na stosie talię „Tarot Apokalipsy” oraz dedykowaną do tej talii książkę Światka Nowickiego i Magdaleny Walulik. „Dosłownie” – bo wrzucił je do kominka (a wcześniej próbował porąbać je siekierą, dobrze, że sam nie uszkodził się przy tym, „Tarot Apokalipsy” miałby wówczas więcej grzechów na sumieniu), „publicznie” – gdyż swoje działania nagrał i zamieścił na Youtube, nadając filmikowi nazwę „FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!” >>

Całe zdarzenie jest prowokacją. Oby tylko w jej efekcie słowa Heinricha Heinego :„To tylko preludium – tam, gdzie pali się książki, w końcu pali się też ludzi”  nie okazały się prorocze.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
  • Kinga Cichocka

    Hahaha, Renato, prowokacją to jest ta talia. Jako Tarot ona ma wartość bliską zeru, jest manifestacją politycznych poglądów autorów na religię katolicką – przykro mówić – zalatuje mi ciężkim lewactwem na kilometr. Nie dziwi mnie, że ultrakonserwatywny „katol” i zadeklarowany prawicowiec jakim jest p. Terlikowski puścił ją z dymem.

    • Witaj Kingo! Obawiam się, że jest odwrotnie. Talia jest jedną wielką pochwałą chrześcijaństwa, tyle że chrześcijaństwa ezoterycznego, prawdziwego, a nie bezmyślnego, polegającego na klepaniu pacierzy (co jest pokazane na blotkach). No i jest bardzo mocno osadzona w kanonie tarota. Pan Terlikowski jej nie obejrzał, więc nie wie, co palił. Spalił wizerunki, które są dla wielu ludzi święte. A jaka manifestacja poglądów to już nie rozumiem, jestem konserwatywnym liberałem przeciwnym lewicy, nie mówiąc o lewactwie. Cóż, tak to jest, nikt niczego nie obejrzy i nie przeczyta, jeden wielki głuchy telefon. Pozdrawiam 🙂