Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Pagan Tarot : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pagan Tarot
PostZamieszczono: 23 sty 2011 21:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Zastanawiające. :)
W ogóle może autor chciał wskazać, że Rydwan to męska energia, dlatego pani siedzi (jest bierna)? Scenka kojarzy mi się jakby jej samochód się popsuł, a panowie mieli pomóc. Być może wcale nie jest to jej samochód, tylko któregoś z nich i mają ją zawieźć..?

PostZamieszczono: 23 sty 2011 21:57 
Moderator
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Zastanawiające. :)
Scenka kojarzy mi się jakby jej samochód się popsuł, a panowie mieli pomóc.

To bardziej kojarzy mi się z filmem klasy...niemieckiej hie hie ;)

A tak na serio to Ci dwaj Panowie nie wzbudzają we mnie zbyt pozytywnych emocji, mam wrażenie jakby chcieli ją oszukać, okraść albo zgwałcić. Może to zbyt brutalne skojarzenia ale jakoś tak to widzę, niezbyt fajnie.
Jednak jest jeszcze jedna zagadka (kurcze, ta talia jest naprawde trudna), co jest na dachu samochodu? Wygląda jak drewniana trumna... A może ta Pani była w życiu bardzo aktywną, stąd bagaż doświadczeń w jej samochodzie, jednak teraz siedzi w zamyśleniu, ona chyba nie żyje? W końcu trumne ma na samochodzie, czyli razem z innymi doświadczeniami...
Dlatego ona siedzi (spoczywa)..?

PostZamieszczono: 23 sty 2011 22:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Hahaha, a wiesz że cos w tym Twoim skojarzeniu? Raz zapoznałam ciekawego faceta, wskazywał go właśnie Rydwan. Cały wieczór siedzieliśmy i rozmawialiśmy w samochodzie (nomen omen zdaje się niemieckim, bo to chyba był jakiś sportowy Opel). W każdym razie po tym wieczorze uznałam że gość jest sympatyczny, miło będzie poznać bliżej - wyprowadził mnie z błędu już na drugi dzień. Napisał sms-a z bardzo bardzo obcesową propozycją. :shock: Zero owijania w bawełnę, w pierwszej chwili myślałam że mu na mózg padło! Oczywiście go spławiłam, acz tę głupią propozycję ponowił jeszcze kilka razy. Ech...

Cytuj:
Jednak jest jeszcze jedna zagadka (kurcze, ta talia jest naprawde trudna), co jest na dachu samochodu? Wygląda jak drewniana trumna...

Też myślałam że to trumna, ale to chyba miał być taki drewniany kufer, tylko wyszło dziwnie. :) W każdym razie trumna nijak mi do Rydwanu nie pasuje.
Pojawienie się Kobiety nie jest takie dziwne, Rydwan należy do znaku Raka, a tym z kolei rządzi Księżyc. Babka siedzi, bo Księżyc jest energią żeńską, bierną? Hmmmm....
Ach te zagadki!

PostZamieszczono: 23 sty 2011 22:25 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Fajne te karty. Podobają mi sie też. I wasza dyskusja. Bardzo ciekawe odniesienia macie.
A skoro rydwan ( który lubię ) dodam coś od siebie.
Otóż panowie mi tu raczej wyglądają na bardzo pewnych siebie, takich jak w rydwanie... hej do przodu. Ubiór wiele mówi ....też o pewnym luzactwie ( pewności swego, bez ograniczeń żadnych, przesady jakiejś).
Sposób trzymania (uchylania raczej ) jego okularów, dobitnie o tym świadczy, zastanawia się przez moment, rezolutnie ( ciut zawadiacko ) zresztą patrząc oczami na dziewczynę bez "przysłony" o co jej chodzi ? ( drugi nasłuchuje tego, co ma do powiedzenia jego pewny siebie kompan ). Na bagażniku raczej widzę kufer ! z rzeczami, nabytymi w życiu, jako może bagaż już doświadczeń, bo świadczy o tym ta kurtka zwinięta obok, przypięta pasami bez ostentacji czegoś co trzeba ekstra szanować.
A dziewczyna ?
No cóż jak dla mnie jej pozycja, może świadczyć, że za bardzo pędzili do przodu, za szybko jak to w rydwanie i jest zła po prostu, kazała się zatrzymać , pokazuje im swoje veto, dąsa się na nich, świadczy o tym podparta ręką broda, jako zastanawianie się, dumanie, pokazywanie im focha, - typowy układ fizjonomiki ciała ( bo rydwan to też uważaj byś sprawy nie rozjeździł ! jak tak będziesz leciał do przodu to rozminiesz się z czymś i ona im to uzmysławia ).

PostZamieszczono: 23 sty 2011 22:45 
Moderator
Awatar użytkownika

Rydwan chyba właśnie określa tego typu mężczyzn, mi Rydwan kiedyś wypadł w rozkładzie partnerskim dla jednej znajomej, na pozycji określającej tego faceta. Powiedziałam jej wtedy, że to typ, który już troszkę osiągnął, otaczony jest mnóstwem ludzi jednak nie bardzo liczy się z ich odczuciami, zależy mu na jego karierze a ją (pytającą) potraktuje jak jedną z wielu panienek. Potem znajoma powiedziała mi, że ten gość pracuje w agencji reklamowej, jest typem podrywacza, zaleca się do niej ale na imprezie widziała koło niego wianuszek modelek i w sumie to każdej gada to samo.....no cóż..ten rydwan to okropny typ faceta

Vivienros Twoje skojarzenia związane z wyglądem i ubiorem tych Panów są właśnie niezwykle trafne gdyż dla mnie oni przez wyglądają tak jakoś podejrzanie i negatywnie..
Ale czy dziewczyna jest zła? Cieżko powiedziec ale jeśli przyjąć, że tych dwóch mięśniaków jechało z nią tym samochodem to może faktycznie tak być
Pędzili wszyscy razem przez życie, jednak do kobiety dotarło, że nie tędy droga i pragnie zwolnić, jednak oni jeszcze sami nie sa na to gotowi, chcą pędzić dalej

PostZamieszczono: 23 sty 2011 23:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Teraz pasuje. Genialne! :) Można przyjąć, iż oni jechali wspólnie, ale panowie zapędzili się, dziewczyna powiedziała "basta" i wysiadła. My kobiety jednak wcale takich rydwanowych samców nie lubimy. Mogą wzbudzać podziw i imponować, ale przy bliższym poznaniu najnormalniej odstraszają. To co ich zdaniem jest fajne, w istocie odbieramy jako chamstwo.
Panowie ci mają również tę cechę, że nie biorą do głów odmowy, zachowują się jakby nie wiedzieli co znaczy "nie", a tym bardziej dlaczego kobieta może odmawiać takiemu (przepraszam :P) ociekającemu zajebistością facetowi.

Kolejna wersja zdarzeń. Panowie może jechali zbyt szybko i pani się przestraszyła, nie chce znów wsiąść do auta? Dla nich była to świetna zabawa, dla niej nie. W odniesieniu do Arkanu VII też ma sens!

PostZamieszczono: 24 sty 2011 09:16 
Moderator
Awatar użytkownika

Ok, w takim wypadku jeśli drogą prób i błędów doszłyśmy o co chodzi na tym Rydwanie to na pewno dojdziemy o co chodzi na Wieży:
Obrazek

PostZamieszczono: 24 sty 2011 12:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Też zastanawiałam się już nad sensem tej karty, bo takiej sceny prędzej spodziewałabym się przy arkanie XV (a ten jest całkiem niepozorny, ale może następnym razem nad nim podumamy).

Postać na pierwszym planie wygląda na zawiedzioną. Niektóre scenki z talii odnoszą się do rytuałów Wicca, więc może chodzi o to, iż ona spodziewała się działań magicznych, a tu zwykła orgietka.

Kiedyś spotkałam się ze znaczeniem Wieży - erekcja, natomiast w negatywie przedwczesny wytrysk lub niemoc. :P

PostZamieszczono: 24 sty 2011 16:14 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
na pewno dojdziemy o co chodzi na Wieży:

Hmmmm, trochę dziwna ta karta, jak wyobraźnia niektórych autorów zresztą. :shock:
Wg mnie pokazuje ,że fala uniesień i przeżyć ekstatycznych jak to w seksie ( w tym i orgii, bo i tak można i tak się dzieje owszem, nie każdy to ujawnia ) jest formą wyrazu ,że może nas wznieść ekstaza od ziemi po szczyty, po niebo tak wysoko jak zwyczajne wieże, które sięgają niebios w opisach, lub ,że ktoś znalazł się w niebie właśnie z tego powodu. Czyli alegoria przeżywania.
Dziewczyna bardziej przyziemna, bardziej normalna niż rozpasana ( świadczy o tym jej okapturzony ubiór kompletny po szyję ) , została właśnie tymi scenami , widokami jakie jej przyszło zobaczyć, przeżyć ....sprowadzona na ziemię. Po jej wyrazie twarzy widać rozczarowanie, zburzenie jej planów życiowych, które mogła mieć do partnera , który był z pewnością jej , być może wiązała sobie plany z nim ? a zobaczyła go na fali wyuzdanych uniesień w kręgu do tego kolejnych osób ( a więc coś, co trudno zmienić, bo już dotyczy grupy ).
I to zburzyło jej oczekiwania, plany jakie mogła mieć w stosunku do niego, poczuła ruinę uczuć, pustkę, posypało jej się życie, zawaliła jej się wizja innego partnerstwa. Mina na twarzy wyraźnie to sugeruje. Rozczarowanie, ból i stan po "tzw. ptokach "
Czuje już ,że wszystko znowu musi zacząć od nowa.
Od początku. Szukać kogoś, czegoś innego, bo ta struktura jej nie pasuje.
Zburzyło się , posypało.

PostZamieszczono: 24 sty 2011 20:28 
Moderator
Awatar użytkownika

To co napisałaś Vivienros ma rację bytu i może to być interpretacja tej karty, jednak mnie się wydaje, że tutaj chodzi o coś jeszcze, jakieś wyższe wartości, jednak narazie nie mogę dojść do tego jakie :D W ogóle to muszę się przyznać, że nie bardzo mi się podoba ta Wieża. Podałam ją jako materiał do omówienia właśnie dlatego, że słabo do mnie przemawia. W ogóle to nie jestem pewna czy rytuałach Wicci są takie orgie? Chyba średnio.

hmm może faktycznie chodzi upadek idei, dziewczynie na pewno nie podoba się orgia jednak nie wydaje mi się żeby tam był wśród tych ludzi jakiś jej życiowy partner

tak sobie myślę, że nawet jeżeli wśród tych ludzi jest jakiś jej facet to na pewno nie jest to żaden z tych kochanków tylko ten gość, którego kawałek głowy widać w tle, który jakby zmierza w przeciwną stronę

PostZamieszczono: 25 sty 2011 12:36 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Na pewno jest załamana i zrozpaczona.
Spodziewała się czegoś innego.

W ogóle wygląda mi to na Beltaine, ale bardziej z Wiedźmina niż stricte Wicca. :lol:

Jej wyobrażenie runęło, spotkała się z prawdą, która okazała być się brutalna.

PostZamieszczono: 25 sty 2011 17:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Zgadzam się, pomysł Vivenros super pasuje. :) Może tu chodzić o to, że kobieta z pierwszego planu właśnie została zdradzona i jej świat się zawalił.

Cytuj:
Dziewczyna bardziej przyziemna, bardziej normalna niż rozpasana ( świadczy o tym jej okapturzony ubiór kompletny po szyję)

Tak, dokładnie! Szata jest czarna, co symbolicznie nawiązuje do żywiołu ziemi. Można domniemywać, iż ona nie przyszła tam bawić się, traktowała spotkanie i tych ludzi bardzo poważnie. Z pewnością jest bardzo bardzo rozczarowana tym co zastała!

Bezpośrednie nawiązanie do seksu juz mnie nie dziwi. :) W Osho Zen Tarot Wieża wygląda w ten sposób:
Obrazek

Wieżą jest tu zarys postaci, zwróćcie uwagę że... najbardziej pali jej się krocze, a konkretniej czakra podstawy oraz czakra podbrzusza. Ta druga ma ścisły związek z seksualnością!

PostZamieszczono: 29 sty 2011 23:54 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Ciekawe te karty, autor chciał chyba przedstawićupadek moralny, w innych kartach ludzie wypadają z wieży, tu jest to w postaci orgii. Dziewczyna jest wyraźnie zwiedzona, spodziewała się czegoś innego, zmieniła plany i wycofuje się. Karta ta tez kojarzy mi się z karta Księżyc,jest noc, w oddali prześwituje księżyc, dwa drzewa są jak dwie wieże, dziewczyna nie chce iść tamtą drogą, odwraca się i wraca do realu, porzuca coś z czym wiązała plany, coś co okazało się zbędne.

Mariolka daj następną kartę :P

PostZamieszczono: 30 sty 2011 09:20 
Moderator
Awatar użytkownika

Ok, karta Wieża jednoznacznie zinterpretowana jako Upadek Moralności ;)

Jedziemy dalej

Obrazek

To jest Diabeł w Talii Pagan Tarot

Nie zapominając o fakcie, że w tej talii mamy doczynienia z czarownicami możnaby delikatnie wnioskować, że może tej kobiecie na obrazie cos poszło tym razem nie tak, nie potrafiła ona w pełni zapanować nad strukturami magicznymi, które uruchomiła co doprowadziło do tego iż teraz jakieś złe siły mają na nią negatywny wpływ.
Ciekawe co ona tam pisze
I dlaczego jest tyle płatków róż, czyżby jakiś rytuał miłosny
Z boku widać postać Diabła, jednak te osoby za nią???

PostZamieszczono: 30 sty 2011 10:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Z pozoru niewinna karta. Osoby za dziewczyną, są jednakowo ubrane, nalezą do jakieś sekty, zakonu, po rękach widać, ze sa to starsze kobiety, tworzą krąg. Dziewczyna w środku, jakby była w innym miejscu ( ten dywanik), a obrazy się nakładają, nad wszystkim czuwa diabeł.
Moim zdaniem dziewczyna podpisuje cyrograf.
Co znaczą płatki róż, obietnice? rozpad niewinności? To wszystko z powodu niespełnionej miłości?
Masz rację Mariolka, ona nie widzi niebezpieczeństw, karta chyba pokazuje do czego zdolna jest zakochana kobieta. :twisted:

PostZamieszczono: 30 sty 2011 20:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Ciekawa karta. :)
Też coś mi świta, że tu może chodzić o rytuał miłosny, czyli zmuszanie kogoś do bycia z nią wbrew jego woli - do XV Arkanu pasuje. W każdym razie te płatki róż i sztylet jakieś takie właśnie skojarzenie nasuwają.
Dziewczyny, myślę że ona tam rysuje podobiznę lubego (co w magii miłosnej czasem ma miejsce) i ten zarys postaci wyraża łączenie się z energią tego pana lub przywołanie go.

PostZamieszczono: 30 sty 2011 21:14 
Moderator
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Ciekawa karta. :)
Dziewczyny, myślę że ona tam rysuje podobiznę lubego (co w magii miłosnej czasem ma miejsce) i ten zarys postaci wyraża łączenie się z energią tego pana lub przywołanie go.

Rozumiem, jednak co w takim razie robią osoby za nią? Mnie się wydaje, że ta osoba nie została w coś w pełni wtajemniczona. została jej przekazana jakaś część magicznej wiedzy, jej się wydaje, że może już z niej korzystać w pełni jednak nie wie o wielu rzeczach, których ktoś je najzwyczajniej nie miał ochoty przekazać. A dlaczego? Dlatego, że to daje mu pełną kontrole nad jej osobowością.
Sytuacja wygląda następująco.
Kobieta być może wkroczyła do magicznego zakonu, jej nauczycielki właśnie stoją za nią i obserwują ją. Kobieta jest na pozycji ofiary, być może została jej przekazana jakaś część wiedzy, która np. ma doprowadzic do powrotu ukochanego lub niekoniecznie, poprostu chodzi o osiąganie celów.
Jednak starszyzna postanowiła tym razem zabawić się młodą adeptką i nie powiedziała jej o niebezpieczeństwach związanych z działaniami magicznymi. Nie powiedziały jej o tym, że magia ma taką cechę, iż potrafi działać jak bumerang. Kobieta chce nad czymś zawładnąć a Diabeł już czeka aby zawładnąć nad nią.
Cyrograf raczej niekoniecznie, kojarzy mi się z działaniami mniej lub bardziej świadomymi. Tutaj mamy pełną nieświadomość działań, brak odpowiedniej wiedzy. Osoby wtajemniczone tylko obserwują.

PostZamieszczono: 30 sty 2011 21:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Być może coś w tym jest! Diabeł w standardowych taliach kontroluje lub trzyma w niewoli kobietę i mężczyznę, więc można przypuszczać że de facto oboje, tj. dziewczyna i ów luby są ofiarami kogoś trzeciego.
Tak czy owak żaden rytuał miłosny nie wiąże jednej osoby, a dwie. :)

Ciężko powiedzieć kim są te osoby za nią oraz jaka dokładnie jest ich rola. Niektóre karty WA z tej talii bezpośrednio nawiązują do konkretnego rytuału Wicca - nie znając tych rytuałów bądź tu mądra. :) Niemniej... tak, osoby te mogą być starszymi wiedźmami, które pomagają dziewczynie w osiągnięciu celu, ale wiedzą że na zdrowie jej to nie wyjdzie. Chociaż... zaraz zaraz, może wcale nie są to jej nauczycielki ani jakaś starszyzna grupy, tylko takie czarownice które można wynająć by rzuciły urok lub zrobiły rytuał. Pod Diabła nawet bardziej pasują, niż poważne wiedźmy, które czegoś by tę dziewczynę miały nauczyć.
Osoby powiązane z Arkanem XV kierują się własnym interesem (nierzadko czysto materialnym) i skrzętnie wykorzystują słabości innych.

PostZamieszczono: 30 sty 2011 22:12 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tak czy owak żaden rytuał miłosny nie wiąże jednej osoby, a dwie.

Nie bardzo, uwiązany jest ten kto jest nieświadomy sytuacji, uwiązany jest do osoby, która odprawiła rytuał. Wiedźma w tej sytuacji nie jest niczemu uwiązana, kontrola sytuacji i świadomość tego co się dzieje dają jej przewagę a gdy stwierdzi ona, że już nie chce w tym dalej trwać odprawia rytuał odpędzający i zwalniający wcześniej uwiązaną osobę. Prawde mówiąc w tej sytuacji jest tylko jedna owieczka.
Oczywiście teoria dotyczy osoby wtajemniczonej, ta na zdjęciu na pewno nią nie jest.

Cytuj:
Niektóre karty WA z tej talii bezpośrednio nawiązują do konkretnego rytuału Wicca - nie znając tych rytuałów bądź tu mądra

To prawda, nie znasz nikogo powiązanego z tym ruchem?
Cytuj:
Chociaż... zaraz zaraz, może wcale nie są to jej nauczycielki ani jakaś starszyzna grupy, tylko takie czarownice które można wynająć by rzuciły urok lub zrobiły rytuał.

Chyba raczej nie, Diabeł to karta oznaczająca tarapaty w które sami się wpędziliśmy przez własną głupotę i nieświadomość. Nie myślę żeby miały na to wpływ osoby aż tak dalekie. Zresztą ruch Wicca chyba raczej nie przyjmuje do swoich zasad tak obrzydliwych działań jak żucanie klątw na ludzi.

Cytuj:
Pod Diabła nawet bardziej pasują, niż poważne wiedźmy, które czegoś by tę dziewczynę miały nauczyć.

To tutaj w takim razie wychodziłoby już działanie czarnej magii itp.
Tutaj chyba bardziej chodzi o ukazanie człowieka, któremu sie wydaje, że posiadł na tyle wiele, że juz jest gotowy z tego skorzystać.
Wiedżmy tylko to obserwują, juz wiedzą, że z tej kobiety nic nie będzie, zabrakło jej pokory. Jeśli nie wiedziała o tym, że przedwczesne wykorzystywanie wiedzy magicznej w praktyce grozi Diabłem/zniewoleniem to znaczy, że itak by z niej nic nie było, onę teraz juz tylko obserwują. Zas cała sytuacja podana jest nam po to abyśmy chociaż my wyciągneli wnioski.
Nauczyli się czegoś na cudzym błędzie.

PostZamieszczono: 30 sty 2011 22:42 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Kobiety -wiedźmy jako obserwatorki - ciekawe, to pasuje do tego, ze stoją w tle, obserwują z daleka.
Dziewczyna przekroczyła granice, uwikłała się w czarną magię, w końcu ta karta to Diabeł. Czarna magia to jedno ze znaczeń tej karty.

Zastanawia mnie jeszcze jedna postać, kobieta obok Diabla, tak samo eteryczna na rysunku jak on, a wiec z jego świata,
co ona symbolizuje na tej karcie? Diabeł w dwóch postaciach: kobiety i mężczyzny?

PostZamieszczono: 31 sty 2011 17:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Mariola pisze:
Nie bardzo, uwiązany jest ten kto jest nieświadomy sytuacji, uwiązany jest do osoby, która odprawiła rytuał. Wiedźma w tej sytuacji nie jest niczemu uwiązana, kontrola sytuacji i świadomość tego co się dzieje dają jej przewagę a gdy stwierdzi ona, że już nie chce w tym dalej trwać odprawia rytuał odpędzający i zwalniający wcześniej uwiązaną osobę.

Ha, właśnie pod warunkiem że naprawdę wie co robi. :) Ta z obrazka należy do kategorii osób nie mających pojęcia co robią, ani nawet nie myślą co będzie dalej, bo w tej chwili liczy się tylko jedno: mieć faceta za wszelką cenę.
To także jedno ze znaczeń XV Diabła. Bycie pod wpływem arkanu XV wyklucza jakąkolwiek świadomość konsekwencji, przecież ludzie działają jak w amoku. Po fakcie gdy otrzeźwieją dopiero coś do nich dociera, ale wtedy już za późno na refleksje, mleko jest rozlane.
Każdy kto bawi się w czarną magię jest na pozycji tej dziewczyny. Jej tylko wydaje się że wie co robi i że ma kontrolę nad czymkolwiek. W rzeczy samej kontrolę nad nią być może mają te postacie z tyłu.
W klasycznym ujęciu kontrolę nad obojgiem ma postać Diabła - przecież wcale nie jest tak, że trzyma na sznurku jedną osobę, a ta osoba trzyma drugą. :) Figa, on trzyma obie, natomiast dla jednej podpala ogon, co można rozumieć jako wzbudzenie określonej żądzy. Analogia do działań czarno magicznych jest wyraźna. Je wszystkie cechuje ślepa żądza osiągnięcia celu i nie ma znaczenia czy cel jest sprzeczny z czyimś dobrem.

Mariola pisze:
Chyba raczej nie, Diabeł to karta oznaczająca tarapaty w które sami się wpędziliśmy przez własną głupotę i nieświadomość. Nie myślę żeby miały na to wpływ osoby aż tak dalekie. Zresztą ruch Wicca chyba raczej nie przyjmuje do swoich zasad tak obrzydliwych działań jak żucanie klątw na ludzi

Dlaczegóż nie? Wszak XV wyraża ciemną stronę mocy. A co, może wśród ludzi zajmujących się magią nie ma takich, którzy wypaczają dobre zasady i idą wreszcie w ciemne klimaty? Myślę że te postacie mogą należeć do ruchu Wicca i mimo to wykorzystywać uzyskaną wiedzę do złych/nieetycznych celów.

Cytuj:
Wiedżmy tylko to obserwują, juz wiedzą, że z tej kobiety nic nie będzie, zabrakło jej pokory. Jeśli nie wiedziała o tym, że przedwczesne wykorzystywanie wiedzy magicznej w praktyce grozi Diabłem/zniewoleniem to znaczy, że itak by z niej nic nie było, onę teraz juz tylko obserwują. Zas cała sytuacja podana jest nam po to abyśmy chociaż my wyciągneli wnioski.

Dobre wiedźmy na pewno wybiłyby dziewczynie z głowy te miłosne czary, ale te są złe, więc wspierają ją i na sto procent pieką na tym własną pieczeń. Z resztą dobre obserwatorki/nauczycielki nawet nie do końca współgrają z charakterem arkanu XV, przynajmniej nie bardzo wiem gdzie tu dla nich miejsce. :)

PS. Mariolu, niestety nie znam kogoś kto mógłby pomóc odszyfrować te karty pod kątem rytuałów Wicca... Mnie to nigdy nie kręciło, więc też nie miałam do czynienia z osobami które siedzą w temacie tak na poważnie.

PostZamieszczono: 31 sty 2011 18:29 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dlaczegóż nie? Wszak XV wyraża ciemną stronę mocy. A co, może wśród ludzi zajmujących się magią nie ma takich, którzy wypaczają dobre zasady i idą wreszcie w ciemne klimaty? Myślę że te postacie mogą należeć do ruchu Wicca i mimo to wykorzystywać uzyskaną wiedzę do złych/nieetycznych celów.

Ja rozumiem o co Ci chodzi, tylko po prostu wydaje mi się, że wątek czarnej magii nie jest głownym tematem tej karty, istnieje on, oczywiście, ma duże znaczenie, oczywiście. Jednak rzecz w tym, że nie ma on pierwszego miejsca w interpretacji tej karty, przy takiej interpretacji tej karty powinnyśmy się raczej skupić w pierwszej kolejności na aspektach psychologicznych. Nie zrozum mnie źle, rzecz w tym, że jak wychodzi Diabeł w rozkładzie to pierwsze co Ci przyjdzie do głowy to czy pytającego szef w pracy gnębi, czy mąż w domu itp., nie zapytasz odrazu-Przepraszam, czy Pan może miał styczność z czarownicą lub hobbystycznie zajmuje się tresurą chrześcijańakich demonów??
Czarna magia to nie żarty i powinno sie ostrożnie podejść do tego tematu, w końcu nie jest to działalność aż tak powszechna. Na czarną magię będą składały sie jeszcze inne czynniki, jednak w pierwszej kolejności trzeba zbadać czyjąś osobowość. Jakbyś poszła do księdza i powiedziała mu, że chyba jestes opętana bo coś Cie budzi nocy i żeby Ci pomógl to on wyśle Cie do psychiatry. O to mi chodzi. Nie zapędzajmy się w aktywność czarnej magii za szybko.

Cytuj:
Dobre wiedźmy na pewno wybiłyby dziewczynie z głowy te miłosne czary, ale te są złe, więc wspierają ją i na sto procent pieką na tym własną pieczeń. Z resztą dobre obserwatorki/nauczycielki nawet nie do końca współgrają z charakterem arkanu XV, przynajmniej nie bardzo wiem gdzie tu dla nich miejsce.

Może dobre tak ale przecież ja cały czas pisze właśnie, że te wiedzmy, które tam widać zabawiły się tym razem, nie przekazały kobiecie pełni wiedzy, ta myślała, że już może czarować i zaczęła a tu Diabeł przyszedł ;) :D

Cytuj:
Ha, właśnie pod warunkiem że naprawdę wie co robi.

A kto powiedział, że ona wie co robi? ;)

Cytuj:
Ta z obrazka należy do kategorii osób nie mających pojęcia co robią, ani nawet nie myślą co będzie dalej, bo w tej chwili liczy się tylko jedno: mieć faceta za wszelką cenę.

No to ja przecież cały czas właśnie o tym mówię ;) Jest to osoba, która została o tyle skrzywdzona bo nie uświadomiona

To co napisałam, czyli:
Cytuj:
Nie bardzo, uwiązany jest ten kto jest nieświadomy sytuacji, uwiązany jest do osoby, która odprawiła rytuał. Wiedźma w tej sytuacji nie jest niczemu uwiązana, kontrola sytuacji i świadomość tego co się dzieje dają jej przewagę a gdy stwierdzi ona, że już nie chce w tym dalej trwać odprawia rytuał odpędzający i zwalniający wcześniej uwiązaną osobę.

Miało dotyczyc nie tej z obrazka tylko generalnie wiedzmy ale takiej która wie co robi, normalnej.
bo wywnioskowałam, że to zdanie:
Cytuj:
Tak czy owak żaden rytuał miłosny nie wiąże jednej osoby, a dwie.

też jest ogólnikowe, dlatego odpowiedz była ogólnikowa ;)

PostZamieszczono: 01 lut 2011 17:15 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Ciekawa karta.
Też coś mi świta, że tu może chodzić o rytuał miłosny, czyli zmuszanie kogoś do bycia z nią wbrew jego woli - do XV Arkanu pasuje. W każdym razie te płatki róż i sztylet jakieś takie właśnie skojarzenie nasuwają.

Mariolka pisze:
wydaje mi się, że wątek czarnej magii nie jest głownym tematem tej karty, istnieje on, oczywiście, ma duże znaczenie, oczywiście. Jednak rzecz w tym, że nie ma on pierwszego miejsca w interpretacji tej karty,

Cytuj:
Może dobre tak ale przecież ja cały czas pisze właśnie, że te wiedzmy, które tam widać zabawiły się tym razem, nie przekazały kobiecie pełni wiedzy, ta myślała, że już może czarować i zaczęła a tu Diabeł przyszedł

Dokładnie tak.
Oczywiście ,że płatki róż ( czyli magia miłosna na bank przypisana temu kwiatu przecież), oczywiście ten sztylet ( do przecinania, odcinania czegoś ,karmy więzów, losu etc. lub tzw .magicznej szpady w celu wzmocnienia rytuału. )
Oczywiście świeczka płonąca , która potwierdza tę zasadę, że to się odbywało i miało miejsce.
Te trzy osoby w „habitach” nie mające pierwszego planu właśnie to nikt inny jak przywołane do tej wykonywanej magii – trzy mistyczne Norny tzw. prządki losu ( Urd, Skuld ,Wernadandi). To nie one się z nią zabawiły a kobieta bawiąca się magią i nimi.
Pokazane jest tu wyraźnie ,że wierzyć można we wszystko. W magię też. Tyle ,że ten świat jest tak skonstruowany, że za naiwność kobiety/lub osoby spotyka każdego potem gorzkie rozczarowanie, jeśli to się nie spełni. Co zresztą jest uwidocznione w postaciach demonów i jej wyrazie twarzy obecnie, czym to się skończyło- jako kuszenie losu.

PostZamieszczono: 01 lut 2011 21:19 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Te trzy osoby w „habitach” nie mające pierwszego planu właśnie to nikt inny jak przywołane do tej wykonywanej magii – trzy mistyczne Norny tzw. prządki losu ( Urd, Skuld ,Wernadandi).

A na to to ja bym już nie wpadła.

Generalnie to Twoja interpretacja jest bardzo dobra ale jest to ugryzienie sprawy od innej strony, co generalnie jest dobre, te karty są wielowymiarowe, jak już wczesniej gdzieś napisałam w tych kartach trzeba wyobrazić sobie co Ci ludzie właśnie sobie myślą, przynajmniej ja to tak odbieram

Cytuj:
To nie one się z nią zabawiły a kobieta bawiąca się magią i nimi.

Rozumiem, jednak aby mogła je przywołać to w sumie itak ktoś jej musiał o tym wcześniej powiedzieć,nauczyć, czyli generalnie powrót do punku wyjścia, niepełna wiedza oraz brak pokory i w konsekwencji zniewolenie.

Cytuj:
gorzkie rozczarowanie, jeśli to się nie spełni

czasem to chyba jeszcze bardziej gorzkie konsekwencja jak się spełni hehe ;)

PostZamieszczono: 02 lut 2011 16:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Oj dziewczyny, mimo wszystko w pierwszej kolejności skłaniam się ku interpretacji że tam dzieje się nie co innego jak czarna magia. Nie jest to jakie widzimisię wzięte z sufitu. Przecież Arkan XV jest, był i będzie archetypem ciemnej strony mocy, zła. W Wielkich Arkanach właśnie archetypy są punktem wyjściowym, mają fundamentalne znaczenie i siłą rzeczy ich przekaz musi być pierwszoplanowy.
W praktyce XV Diabeł nie musi pokazywać iż ktoś padł ofiarą lub sam używa czarnej magii, ale przecież nie rozmawiamy o ogólnych praktycznych znaczeniach kart, tylko rozważamy obrazy z tej konkretnej talii Pagan Tarot, zastanawiamy się co przedstawiają i dlaczego właśnie to. :)
Gdyby talia w ogóle nie dotyczyła magicznej strony życia i nie była zbudowana na tej filozofii, być może na obrazku zobaczylibyśmy jak mąż zdradza żonę, szef pastwi się nad pracownikiem czy cokolwiek innego. A tak mamy tu przy Diable rytuał czarnej magii, jako konsekwentny i logiczny zamysł twórczyni.

Vivenros pisze:
Te trzy osoby w „habitach” nie mające pierwszego planu właśnie to nikt inny jak przywołane do tej wykonywanej magii – trzy mistyczne Norny tzw. prządki losu ( Urd, Skuld ,Wernadandi). To nie one się z nią zabawiły a kobieta bawiąca się magią i nimi.

Tak, dodajmy że ona "bawi się" z nimi teraz, one zabawią się z nią później po swojemu. Podobnie działa wywoływanie duchów - ludzie dla żartu robią seansik, przychodzi Ktoś i odpowiada im na głupiutkie pytania, ale później ów Ktoś przestanie być uczynny. :roll: Norny może dzisiaj pomogą naszej bohaterce usidlić tego pana, jednak nie znaczy to że na tym historia się kończy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna