Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Portret psychologiczny, „Tarot a psychologia''A.Chrzanowska : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW - Page 17

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Portret psychologiczny, „Tarot a psychologia''A.Chrzanow
PostZamieszczono: 19 gru 2011 01:56 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Mniej więcej tak to czytałam, ale problem tkwi w tym, że... Cóż, obawiam się, że nic się nie zgadza w tej interpretacji :(

PostZamieszczono: 19 gru 2011 12:58 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Tara pisze:
Mniej więcej tak to czytałam, ale problem tkwi w tym, że... Cóż, obawiam się, że nic się nie zgadza w tej interpretacji
Jeśli czytałaś to podobnie, to niezgodność musi wynikać z czegoś innego np.:
1) błędnie policzyłaś
2) wpisano Ci w dokumenty inną datę urodzenia
3) jesteś jedną/ jednym z bliźniąt
4) stosujesz mechanizmy obronne typu wyparcie, zaprzeczanie (nieświadomie)
:smutno:

PostZamieszczono: 19 gru 2011 13:11 
Awatar użytkownika

Hm... No cóż, mniejsza o to. Myślę, że dam radę przeżyć bez portretu psychologicznego ;) Tak czy inaczej dzięki za interpretację :)

PostZamieszczono: 19 gru 2011 13:31 
Rozglądam się

Witam . U mnie dużo sie zgadza . Jedynie co sie nie zgadza to ,że mój ojciec jest lub był nauczycielem.Ale mogę powiedzieć że wszyscy mają do niego szacunek i respekt.Co do robienia pieniędzy no cóż mam 1000 pomysłów,ale brak wiary w powodzenie :(.
Interesuje mnie jeszcze jak mam przepracować relację z ojcem?

PostZamieszczono: 19 gru 2011 14:19 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

adota pisze:
Interesuje mnie jeszcze jak mam przepracować relację z ojcem?
Nie wiadomo, czy to jest konieczne. Podałam to jako jedną z opcji:
Mewa pisze:
Twoim zadaniem jest zgłębianie wiedzy, poświęcenie się takiej tematyce, jak religia, stare kultury i obyczaje, a także dbanie o tradycję, szacunek i tolerancję dla inności. Poza tym przekazywanie wiedzy innym, bycie nauczycielem w szerokim znaczeniu tego słowa, pokazywaniem drogi innym. Może też oznaczać konieczność przepracowania relacji z ojcem.
Być może w Twoim przypadku chodzi o całą wymienioną resztę (poza ojcem). Trudno tak bez rozmowy stwierdzić, czy powinnaś przepracowywać relację z ojcem. Na poz. problemowej masz komunikację, więc raczej to byłoby do przepracowania - jeśli jeszcze jest to aktualne. Jeśli masz samoświadomość i rozwijasz się, może już to przepracowałaś... Nie wiem. Natomiast na tę kartę wpływa z poz. 2 - Kapłan. Jeśli wymienione wcześniej problemy....
Mewa pisze:
Prawdopodobne też utrudnione kontakty z rówieśnikami i problemy związane z okresem dojrzewania. Być może też masz kłopoty z precyzyjnym wysławianiem się, jasnym prezentowaniu swoich poglądów lub paniczny lęk przed publicznymi wystąpieniami, albo potrafisz zagadywać ludzi „na śmierć”.
... są aktualne, to może ich źródłem jest m.in. ojciec - na przykład poprzez stawianie nadmiernych wymagań, surowość, sztywne trzymanie się zasad itp. Jeśli trop jest dobry, to w takich sytuacjach może się kształtować u osoby niepewność, obniżone poczucie własnej wartości, odbieranie sobie prawa do popełniania błędów, obawa przed poniesieniem porażki i byciem osądzonym. Ale to tylko moje spekulacje - nie znam Ciebie, ani historii Twojego życia. Jeśli jednak coś Ci tu pasuje i uwiera zarazem, to pracujesz z poczuciem własnej wartości przede wszystkim, uczysz się dawać sobie prawo do pomyłek, uczysz się, że osądy innych, to tylko ich opinie, a Ty możesz mieć inne zdanie. :usmiechniety:

PostZamieszczono: 08 lut 2012 17:13 
Nowicjusz

Witam!
Jestem nowa na tym forum, jak rowniez amatorka, ktora poznaje wiedze tarota. Jestem po wielkim wrazeniem, wiedzy jaka posiadacie i jaka dzielicie sie miedzy soba. Jakis czas temu znajoma zrobila mi psychologiczny portret - dlatego bardziej powaznie zainteresowalam sie tarotem - aczkolwiek czytajac wasze opinie, wypowiedzi jak i interpretacje,chyba zrobila go zle. wiec nasuwa mi sie pytanie i prosba: Czy ktos moze sie tego podjac, bym mogla siebie i interpretacje bardziej zrozumiec na swoim portrecie? Probowalam zinterperetowac go sama ale jak wyzej uprzedzilam, ucze sie dopiero tego okolo 2 tyg.

12.03.1982

1 2 3
XII III XX

4 5
XV I
6 12
XVI X

7) XIII
8) XIX
9) IX
10) XVII
11) VIII
13) XXI
14) XV

Z gory dziekuje za poswiecony czas :usmiechniety: !!

PostZamieszczono: 08 lut 2012 19:02 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Witaj Czarna :usmiechniety:
jestes nowa wiec zapraszamy do zapoznania sie z regulaminem, dowiesz sie min ze
(..)pracujemy tylko nad rozkładami użytkowników mających minimum 5-10 postów(...)

PostZamieszczono: 09 lut 2012 01:51 
Nowicjusz

Hej nafsika :)

Z gory przepraszam :) Moje niedopatrzenie, choc regulamin pzreczytalam teraz i niczego takiego nie znalazlam o tych postach :) Ale sie dostosuje. Pozdrawiam!

PostZamieszczono: 09 lut 2012 11:03 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

:hej: zajrzyj tutaj:
szkolka-tarota-f51/zasady-szkolki-tarota-przeczytaj-zanim-cos-napiszesz-t545.html

PostZamieszczono: 23 cze 2012 13:38 

hej !
Bardzo jestem ciekawa co powiecie na temat mojego rozkładu :

1. Cesarzowa III
2. Wisielec XII
3. Świat XXI

4. Diabeł XV
5. Moc XI
6. Cesarz IV

7. (misja) Umiarkowanie XIV

Może najpierw sama spróbuje co nieco zinterpretować (choć jestem baaardzo początkująca więc pewnie cienko mi to wyjdzie):
Duży wpływ matki w dziecinstwie, tak jakby jeśli chodzi o rodziców była o wiele bardziej widoczna niż ojciec? Potem wiek dojrzały będzie upływać w klimacie rozważań, kontemplacji wielu nieprzyjemnych walk, które wygram tylko przy pomocy rozwagi (Umiarkowanie)? Co na starość poskutkuje spokojem i poczuciem, że te wysiłki nie poszły na marne, nagrodą?

Jeśli chodzi o chrakater - postrzegam siebie jako osobę silną, która nie musi za wszelką cenę tego udowadniać, ponieważ czuje tą moc w sobie. Czasami jednak kusi ją, aby zdobyć przewagę nad innymi, fascynuje ją seks i śmierć. Jednak mimo wszystkko na pierwszym miejscu stawia wyższe wartości , sprawiedliwość i gardzi kłamstwem, hipokryzją i...słabością? Czuje się dość męska.

Jakie jest wasze spojrzenie na mój portret? Mam jeszcze pytanie czy widać w nim dlaczego trudno jest mi utrzymać związki miłosne?

PostZamieszczono: 23 cze 2012 21:24 

Wiecie co , mam taką rozkminę. Mianowicie co może oznaczać Diabeł w podświadomości. Znam kilka osób z taką pozycją i one uważają się za uosobienie dobroci i w sumie jest cos na rzeczy. Jednak wszystkie narzekają na samotność. Czyli tak jakby jest w nich coś co jednak ludzi odstrasza. Zastanawiam się jak można interpretować tą pozycję?

PostZamieszczono: 25 cze 2012 22:32 
Stały Bywalec

Może jako podświadomą chęć/pragnienie podporządkowania sobie innych...
Jest taka technika manipulacyjna - okazać zainteresowanie, dać coś niby bezinteresownie, przez co wzbudzić w innych poczucie wdzięczności/ winy i po tym jechać...mając te osoby w garści...
M:)

PostZamieszczono: 26 cze 2012 18:28 

hmm.. no właśnie wątpię... uważam się za osobę, która przede wszytskim ceni szczerość i prawdę, a więc manipulacje nie wchodza w grę.. chyba, że to dziala gdzies tam na głebokiej podświadomości z której nie zdaje sobie nawet sprawy. Zauważyłam jednak, że ludzie często w pewien sposób się mnie obawiają, że póki są przy mnie to jest ok jednak potem wolą omijać... Może ma to cos wspolnego z tą kartą? Szukam tropu do rozwiązania swej sylwetki psychicznej :p. Wszelkie poszlaki mile widziane.

PostZamieszczono: 30 cze 2012 21:24 

nikt sie nie podejmie interpretacji?:(

PostZamieszczono: 04 sie 2012 14:03 
Nowicjusz

czy ktoś robi jeszcze analizy portretu (chodzi mi o zwiazek)
jeśli tak to kto? (moze byc odpłatnie)

PostZamieszczono: 17 lip 2013 19:22 
Stały Bywalec

Zrobiłem sobie ten portret i niektórych pozycji zupełnie nie ogarniam... Pomożecie?

1. V - Ok, w dzieciństwie interesowałem się magią, medytacją itp., dalej rozwijam te zainteresowania.
2. IV - Mam jakoby osiągnąć wysoki status społeczny? Zostać ojcem?
3. XX - Nie ogarniam o co może chodzić.
4. IX - Stronię od ludzi, jestem samotnikiem, zgadza się.
5. II - Chodzi o to, że mam emocjonalną naturę?
6 i 7. VII - Nie mam pojęcia co rydwan może oznaczać w tych pozycjach.
8. To się zgadza, nie ważne jak mocno mi życie do...walało zawsze się jakoś podnosiłem i dawałem radę.
12. XVIII - To znaczy, że brakuje mi harmonii psychicznej? Mam dwie zdiagnozowane choroby psychiczne i nadmierną skłonność do używek, więc by się zgadzało.
13. XXI- No ja się za osobę spełnioną nie postrzegam, może to by miało reprezentować sprzeczności mojej osobowości?
14. VII - Znów rydwan. Chodzi o to, że ludzie postrzegają mnie jako osobę posiadającą dużo sprzecznych cech?

Jak ktoś mógłby mi pomóc, zwłaszcza z interpretacją tych rydwanów, to będę wdzięczny:).

PostZamieszczono: 07 wrz 2013 10:22 
Stały Bywalec

Ok ten rydwan oznacza chyba osobowość dynamiczną dążącą do zmian i z silnym "napędem". Słabo ogarniałem tę kartę bo mi rzadko wychodzi w rozkładach...

PostZamieszczono: 08 sty 2014 15:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

A ktoś z Was ma tą książkę Alicji Chrzanowskiej? Chciałabym ją nabyć i na spokojnie, dokładnie zrobić sobie portret psychologiczny. Wcześniej robiłam, podglądałam tutaj o co w tym chodzi, ale muszę zgłębić ten temat bo sporo jest niejasności jak dla mnie, a ja uważam, że jak już coś robić to porządnie na 100% :) Skąd ją najlepiej zamówić?

PostZamieszczono: 18 sty 2014 11:06 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

little_black pisze:
I ja też spróbowałam, tylko coś ciężko mi idzie... Moje karty to:
--- VI -------III ------ IX(o)---
------- IX(o) ---- XII -----
-------------XXI ----------

Z tego co widzę z kart to... jako dziecko bardzo poważna i dojrzała jak na swój wiek, tryskające miłością, pełno miłości ale takiej szczerej, bezwarunkowej. W wieku średnik widzę dojrzałą pewną siebie, wiedzącą czego chce , pragnie, niezależną ustatkowaną, skłonna jestem powiedzieć, że matkę, żonę. Na starość, jeśli mogę to tak ując będę próbowała się izolować, będę się umartwiać nad sobą, wiele przemyśleń. no i w sumie to tyle co tu widzę :( Za wiele nie wyczytałam
Tak więc pomożecie? Co tu więcej widzicie? Może gdzieś pomyliłam się z interpretacją?

źle obliczone! teraz po lekturze widzę jakie bzdury tu nawypisywałam. pozycja3. rok urodzenia 1989 obliczałam w sposób: 1+9+8+9 = 27 => 2+7 =9 BZDURA!
27 po redukcji daje 5 => V Kapłan

Wszystko do kosza :) Niepotrzebnie zawracałam głowę. Mam już poprawnie obliczony i ułożony cały swój portret, zastanowię się nad nim i się podzielę no i może ktoś mi coś podpowie.

Mam jeszcze jedno pytanie: W mojej talii Siła to VIII a Sprawiedliwość XI, w książce jest odwrotnie. Portrety, które będę robić mam interpretować wg swojej talii prawda?

PostZamieszczono: 21 mar 2016 09:05 
Nowicjusz

Sam muszę spróbować sobie taki portret psychologiczny zrobić, nigdy jeszcze tego nie robiłem, trudne to jest? Znacie jakieś dobre poradniki cokolwiek ?

PostZamieszczono: 10 kwie 2016 01:32 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Na początek polecałbym kniżke A. A. Chrzanowskiej "Tarotowy Portret Psychologiczny". To mała i tania książka.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 10 kwie 2016 21:31 
Rozglądam się

little_black pisze:
little_black pisze:
I ja też spróbowałam, tylko coś ciężko mi idzie... Moje karty to:
--- VI -------III ------ IX(o)---
------- IX(o) ---- XII -----
-------------XXI ----------

Z tego co widzę z kart to... jako dziecko bardzo poważna i dojrzała jak na swój wiek, tryskające miłością, pełno miłości ale takiej szczerej, bezwarunkowej. W wieku średnik widzę dojrzałą pewną siebie, wiedzącą czego chce , pragnie, niezależną ustatkowaną, skłonna jestem powiedzieć, że matkę, żonę. Na starość, jeśli mogę to tak ując będę próbowała się izolować, będę się umartwiać nad sobą, wiele przemyśleń. no i w sumie to tyle co tu widzę :( Za wiele nie wyczytałam
Tak więc pomożecie? Co tu więcej widzicie? Może gdzieś pomyliłam się z interpretacją?

źle obliczone! teraz po lekturze widzę jakie bzdury tu nawypisywałam. pozycja3. rok urodzenia 1989 obliczałam w sposób: 1+9+8+9 = 27 => 2+7 =9 BZDURA!
27 po redukcji daje 5 => V Kapłan

Wszystko do kosza :) Niepotrzebnie zawracałam głowę. Mam już poprawnie obliczony i ułożony cały swój portret, zastanowię się nad nim i się podzielę no i może ktoś mi coś podpowie.

Mam jeszcze jedno pytanie: W mojej talii Siła to VIII a Sprawiedliwość XI, w książce jest odwrotnie. Portrety, które będę robić mam interpretować wg swojej talii prawda?

popraw na kartach, żeby sie nie mylić siła-XI, a sprawiedliwość -VIII

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17