Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Kupno : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupno
PostZamieszczono: 16 lip 2012 06:34 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Zajrzałem do starego zeszytu niedawno. Rozkład ten zrobilem jakieś 3-4 lata temu. Prawdopodobnie pochodzi on z książki z rozkładami A. Chrzanowskiej "Świat Tarota". Karty stawiałem dzień przed kupnem nowego tv. Nie byłem jeszcze zdecydowany jaki to tv lepiej kupić. Czy zwykły HDTV czy LED TV? Wiadomo, że LED-owe tv są ponoć lepsze. Ponoć... Tak jak w dużym sklepie widzisz przed sobą ścianę z takich telewizorów to i możesz zauważyć różnicę między zwykłym HDTV a LED TV. LED-owe mają jakoś jaśniejszy obraz w porównaniu do zwykłych HDTV. Przede wszyskim to chodzi tu o kontrast obrazu w tym wypadku. Ale bywam u kolegi w domu, który to ma właśnie taki LED-owy telewizor i uwierzcie mi, ja nie widzę jakiejś szczególnej różnicy w obrazie między jego a moim nie LED-owym HDTV.

Ale odnośnie rozkładu. Kładąc wtedy karty miałem na myśli kupno LED-owego.

1. Czy transakcja będzie możliwa?
V Pucharów

2. Czy to jest dobry czas na zakup tego?
VIII Pucharów

3. Czy rzecz warta jest jej aktualnej ceny?
II Kije®

4. Czy będę zadowolony z zakupu?
Pustelnik

V Pucharów pod pierwszym pytaniem to zupełnie nie rozumiem.
Czy to dobry czas na zakup tego? Chyba tak. Tak jak ten człowiek zostawia za sobą te Puchary i idzie w poszukiwaniu nieznanego (R-W), tak ja mogę zostawić już ten lampowy, tradycyjny tv i rozglądać się za czymś nowym.
Odwrócone II Kije to oznacza mi niecierpliwość. W tym wypadku moją niecierpliwość. Jakby karta ta radziła mi, żeby się nie spieszyć z tym. I bardzo możliwe, bo LED-owe wtedy były jeszcze droższe niż teraz. No i ta odwrócona dwójka to jakby brak balansu, tj. tej prawdziwej relacji właściwej ceny do produktu.
Czy będę zadowolony z zakupu? I tego Pustelnika też nie rozumiem pod tym pytaniem. To byłbym wtedy zadowolony z zakupu czy nie?

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

Tytuł: Re: Kupno
PostZamieszczono: 16 lip 2012 12:39 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

napiszę jak ja widzę ten rozkład , ale mogę sie mylić

1. Czy transakcja będzie możliwa?
V Pucharów- tak , ale możesz na niej być stratny

VIII Pucharów- nie najlepszy , poczekaj, poszukaj czegoś jeszcze

3. Czy rzecz warta jest jej aktualnej ceny?
II Kije® -nie odwracam kart , ale dla mnie warto poczekać , zastanowić się jeszcze

4. Czy będę zadowolony z zakupu?
Pustelnik -Tak, odpowiadam tak bo Pustelnik to wiedza, poszukiwanie wiedzy,
więc w Tv przeskakując po kanałach znajdziesz zawsze coś co cię zadowoli,
mam na myśli kanały tematyczne , rozwojowe, możesz spędzać sporo czasu przed Tv.

zapytam a wtedy po tym rozkładzie kupiłeś planowany Telewizor?

PostZamieszczono: 16 lip 2012 20:18 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

No nie, tego typu tv pod który stawiałem karty nie kupiłem. Zdecydowałem się na ten tańszy. Sugerowałem się właśnie tymi odwróconymi II Kijami przy podjęciu decyzji - że po prostu przepłacę. I mój słuszny wybór został potwierdzony z czasem. Te LED-owe jednak dalej są drogie, ale już nie takie drogie jak były wtedy.

Iwona pisze:

A dlaczego twierdzisz, że nie najlepszy czas na kupno?
Według mnie, może nie najlepszy czas ale dobry. Przecież to "karta brama".
Wiem, że w sumie jedno z drugim (tj. te VIII Pucharów i odwrócone II Kije) to nie bardzo logicznie brzmiałoby wtedy w/g mego odczytu. Bo z jednej strony w/g mnie to VIII Pucharów mówi, że to jest dobry czas na kupno, z drugiej strony odwrócone II Kije mówią, żeby się nie spieszyć z tym, że jeszcze taki tv jest przesadnie drogi.
A może tak wyszło dlatego, że w ogóle tamtego dnia trwałem już w postanowieniu żeby kupić tv (jeśli nie ten, to drugi, tańszy).

EDIT: A najlepiej to byłoby żebym wtedy zdecydował się na rozkład taki dwu-drogowy (czy jak to tam nazwać). Co byłoby gdybym kupił ten tv i co byłoby gdybym kupił tamten tv? Coś takiego.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 16 lip 2012 20:50 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Już za późno na to żeby edytować post.
Chciałem jeszcze tu dodać, że oryginalny rozkład z książki skróciłem po swojemu. Tam jak przypominam, to pierwsze pytanie jest "co jest przedmiotem transakcji?" Jakoś tak. Po prostu nie lubię w kartach takich pytań o oczywistą odpowiedź.

BTW: Dlaczego nie można wydłużyć tego czasu na edytowanie np. do godziny? 15 min. to jest śmiesznie mało.

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 16 lip 2012 21:16 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

siedem pisze:
Iwona pisze:

A dlaczego twierdzisz, że nie najlepszy czas na kupno?

8kielichów mówi zostaw to , poszukaj czegoś innego, czegoś lepszego :usmiechniety: dlatego napisałam że to nie najlepszy czas , mogłam napisać wybór.

Zapytałam czy kupiłeś ten TV na który rozkład był robiony bo byłam ciekawa tego Pustelnika :usmiechniety:

Też kładłam sobie karty jak miałam kupić Tv , nie pamiętam rozkładu , pamiętam że była w rozkładzie 8 kielichów i 5 kielichów , intuicja mi mówiła żeby nie brać tego modelu, ale ja się uparłam i kupiłam, i za dwa dni Tv był w naprawie , nie mogłam go zwrócić bo niby gwarancja podbita itd, przyjechał monter z firmy danej marki , zabrał Tv na 3 tygodnie i tyle miałam nowiutki Tv.
Tv wrócił z naprawy i działa jak na razie.
Stąd mój komentarz -że nie jest to właściwy czas, sama przerobiłam na sobie 8kielichów przy kupnie Tv.

PostZamieszczono: 16 lip 2012 21:57 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Iwona pisze:
8kielichów mówi zostaw to , poszukaj czegoś innego, czegoś lepszego :usmiechniety: dlatego napisałam że to nie najlepszy czas , mogłam napisać wybór.

Iwona pisze:
Stąd mój komentarz -że nie jest to właściwy czas, sama przerobiłam na sobie 8kielichów przy kupnie Tv.

No tak. Muszę Ci przyznać rację :usmiechniety: To ja źle interpretowalem te VIII Pucharów w tym wypadku. "Przypasowałem" VIII Pucharów (teraz sam nie wiem dlaczego) do mego starego, lampowego tv, gdy tak naprawdę to rozkład dotyczył konkretnie tego LED-owego a nie innego.

I dziękuję za zainteresowanie tematem :usmiechniety:

Iwona pisze:
nie mogłam go zwrócić bo niby gwarancja podbita

Co to znaczy podbita gwarancja :?: :nie wiem:

BTW: A z tego co kupiłem (tańszego) też jestem zadowolony :dobrze:

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 17 lip 2012 09:57 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Podbita Gwarancja znaczy że już reklamacją zajmuje się producent :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]