Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Rozkład z Sądem na pytania: "Kiedy...?" : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozkład z Sądem na pytania: "Kiedy...?"
PostZamieszczono: 22 sty 2012 20:19 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zainspirowany rozkładem z Kołem Fortuny na pytania Tak/Nie, które zawsze męczyły, bo nie wiadomo było z której strony je ugryźć, wymyśliłem rozkład z Sądem Ostatecznym, który będzie odpowiadał na pytania: "Kiedy...?".

Wyciągnąłem z talii Sąd, dołożyłem do niego 19 losowo wybranych kart, (specjalnie 19, żeby razem było ich 20 - numer przyporządkowany Sądowi) i rozłożyłem je na 10 kupek po dwie karty.

1....2.................................
.....3....4....5....6....7....8.......
................................9....10

Kupki:
1 - Zdarzy to się w najbliższych chwilach / należy to zrobić teraz.
2 - Może się to zdarzyć w każdej chwili / każda chwila będzie dobra aby to zrobić.
3 - To może być obecny dzień, tydzień, miesiąc.
4, 5, 6, 7, 8 - następne dni, tygodnie, miesiące.
9 - Nie zdarzy to się w tym przedziale czasowym, który wybraliśmy / nie powinno się tego robić w tym przedziale czasowym.
10 - Nie zdarzy to się nigdy / nie należy nigdy tego robić.

Interesuje nas kupka, w której znajdziemy Sąd. Karta obok dokreśli sytuację.
Pozostałe karty nie mają już znaczenia.

Przykłady:

Pytanie: "Kiedy pan X znajdzie pracę, która będzie go satysfakcjonować?" - Kupki 3, 4, 5, 6, 7, 8 to odpowiednio miesiące od lutego do lipca.

Sąd Ostateczny znalazł się w kupce 9, karta obok to 5 Pentakli.
Odpowiedź: Nie w tym przedziale, bo prawdopodobnie pan X będzie źle szukać, nie znajdzie oczywistego sposobu na znalezienie tej pracy, na drodze staną różne trudności.

Pytanie: "Kiedy najlepiej pani Y powinna zrealizować transakcję Z?" - Kupki 3, 4, 5, 6, 7, 8 to odpowiednio dni od poniedziałku do soboty.

Sąd Ostateczny znalazł się w kupce 2, karta obok to XIX - Słońce
Odpowiedź: Transakcja Z będzie pomyślna w każdym momencie, ponieważ nie ma na drodze żadnych przeszkód, śmiało można ją wykonać obojętnie którego dnia tygodnia.

Rozkład nie jest jednak dopracowany. Od początku wydawało mi się, że coś z nim jest jeszcze nie tak. Dlatego nie polecam jeszcze używania go. Chyba, że w warunkach typowo eksperymentalnych. :oczko:
Nasza wspaniała Administratorka Kinga zaproponowała wrzucenie tego rozkładu tutaj, abyśmy wspólnie nad nim popracowali i oszlifowali go.

Macie jakieś pomysły? :usmiechniety:

Tytuł: Re: Rozkład z Sądem na pytania: "Kiedy...?"
PostZamieszczono: 22 sty 2012 20:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Duma, dumam i chyba z kupkami 1 i 2 coś nie gra, albo ja źle zrozumiałam.

Kupki:
1 - Zdarzy to się w najbliższych chwilach

Ok, jasne, jest to odpowiedź, że coś zdarzy się na 100%, praktycznie już zaraz.

2 - Może się to zdarzyć w każdej chwili

Czym ta kupka w zasadzie różni się od poprzedniej? Czy tym, że to o co pytamy MOŻE się zdarzyć, ale w sumie to nie musi? Czy może się zdarzyć teraz, za tydzień, za x czasu? (odpowiedź niejasna, nie da się odpowiedzieć precyzyjnie?)

PostZamieszczono: 24 sty 2012 14:56 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Trafna uwaga.

Nad drugą kupką myślałem w kategoriach: "może to się zdarzyć w każdej chwili, ale to zależy od kilku czynników, jednakże nie ma takiej opcji, żeby się nie wydarzyło".
I wtedy to mogłoby zdarzyć się jutro, za tydzień, miesiąc.
W sumie jest to kupka podobna do kupki "Brak odpowiedzi/Sprawy są wciąż w ruchu" w rozkładzie z Kołem Fortuny, jednak z tą różnicą, że mamy pewność, że to się wydarzy.
Jednak ta kupka ma inne znaczenie dla pytania drugiego typu. Wtedy mówi nam, że będzie dobrze, jeśli w ogóle to zrobimy, nie ważne kiedy.

Ale dręczy mnie ta forma pytania: "Kiedy najlepiej...?" lub "Kiedy powinno się...?".
Czy odpowiedź miałaby jakieś znaczenie? Skoro postanowiliśmy, to i tak to zrobimy.
Na przykład pytanie: "Kiedy powinienem iść do lekarza?" dla mnie nie ma sensu, bo jeśli coś się dzieje z organizmem, to nie ma na co czekać. Chyba, że karty po prostu wskażą kupkę pierwszą. Albo... wskażą któryś dzień, bo w innych wydarzą się jakieś nieprzewidziane komplikacje? Nie będzie naszego lekarza, będą wielkie kolejki, nie dojedziemy na czas?

Co o tym myślicie?

PostZamieszczono: 24 sty 2012 16:32 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ehwaz
1 - Zdarzy to się w najbliższych chwilach / należy to zrobić teraz.
2 - Może się to zdarzyć w każdej chwili / każda chwila będzie dobra aby to zrobić.

Punkt drugi zrozumialam jako brak ograniczen zewnetrznych.Droga wolna ,fortuna nam sprzyja,dzialanie dojdzie do skutku.

Cytuj:
Ehwaz
3 - To może być obecny dzień, tydzień, miesiąc.
4, 5, 6, 7, 8 - następne dni, tygodnie, miesiące.
9 - Nie zdarzy to się w tym przedziale czasowym, który wybraliśmy / nie powinno się tego robić w tym przedziale czasowym.
10 - Nie zdarzy to się nigdy / nie należy nigdy tego robić.

Odnosnie pytania typu: Kiedy powinienem iść do lekarza?" w sensie najlepszy termin na wizyte..

Zadajac pytanie kiedy automatycznie poruszamy sie w znanym nam przedziale czasowym,poniewaz dana wizyte lub dany wyjazd planujemy od jakiegos czasu; a rozklad pomoze w ustaleniu ostatecznego terminu.

Powiedzmy, ze chcemy wybrac najlepszy termin na wizyte u lekarza lub temu podobne dylematy.
Na przyklad termin 7 luty.jest dla mnie odpowiedni.( nie moge wczesniej z roznych przyczyn);zadam wiec pytanie weryfikujace wybrana date.

Rozklad odpowie na pytanie kiedy, aczkolwiek nie zostanie ono bezposrednio zadane.

1 - bedzie oznaczac, ze cos w organizmie sie dzieje ,jest to sygnal ze nie nalezy zwlekac z wizyta, a tym bardziej odkladac jej na pozniejszy czas.Jezeli to mozliwe dobrze jest zmienic termin
2. -odpowie ze termin jest ok, a tym samym da informacje, ze nic takiego groznego w organizmie sie nie dzieje
3. w tym pytaniu -pozycja trzecia jest praktycznie taka sama jak 2, czyli termin jest odpowiedni bo miescimy sie w przedziale czasowym
4.5.6.7.8 – podpowiedza ,ze dobrymi dniami na wizyte beda dni po 7 lutym
9. termin jest nieodpowiedni
10. na tej pozycji sad da nam podpowiedz, ze nie powinnismy kozystac z uslug danej placowki, ewentualnie jezeli mamy zamiar przeprowadzic zabieg plastyczny , to oczywiscie jest to definitywne przeciw

Calkiem fajny ten rozklad:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]