Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Ciekawy rozkład Tak/Nie (8 kart) : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ciekawy rozkład Tak/Nie (8 kart)
PostZamieszczono: 07 sty 2012 00:32 
To ma sluzyc temu samemu, czemu sluzy pusta runa czy biala (bez rysunku) karta w talii Tarota .

Jak kolo fortuny wypadnie na takiej pozycji jest to znak,, ze Sprawy sa jeszcze w rekach losu/ Boga, lub nieuksztaltowane jeszcze ( w toku).
Albo oznacza to , ze pytajacy nie dojrzal jeszcze duchowo, aby otrzymac odpowiedz na dane pytanie ( czyli lepiej dla jego najwyzszego dobra bedzie jak tej odpowiedzi jeszcze teraz nie otrzyma) i temu sluzy ta pozycja w rozkladzie.

PostZamieszczono: 10 sty 2012 16:26 
Stały Bywalec

Ewentualnie może to znaczyć, że źle formułujesz pytanie. Np. ja sobie kiedyś wróżyłem czy otrzymam jutro przesyłkę (głównie dla treningu). Paczka natomiast doszła kilka dni temu, ale wywiało mi awizo ze skrzynki i nie wiedziałem o tym.

Ja tę środkową opcję traktuję po prostu jako brak możliwości uzyskania odpowiedzi z jakiegoś powodu (odnośnie którego wskazówkę daje karta przy kole fortuny). Głównie ta możliwość odmowy udzielenia odpowiedzi przekonuje mnie do używania tego rozkładu zamiast jednokartowego tak/nie - lepiej w końcu jej nie uzyskać niż uzyskać fałszywą.

PostZamieszczono: 14 sty 2012 22:38 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

A jak ze sprawdzaniem - póki co działa wam rozkład?
Ja użyłam do kilku pytań w jednej sprawie układu:
-tak
-tak, ale...
-nie
-nie, ale...
-jeszcze nie wiadomo
I zobaczymy czy się sprawdza.

PostZamieszczono: 15 sty 2012 00:51 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Na początku rozkład ten bardziej przypominał mi rzut monetą, nie traktowałam go poważnie, podświadomie zakodowałam sobie, że nie jest wiele wart. Toteż rezultaty moich wróżb także niewiele były warte. Jednak później zaczęłam się nieco przestawiać, zobaczyłam, że wiele osób z tego forum używa go z pełną skutecznością i zaczęłam o nim myśleć poważniej, zaczęłam interpretować kartę obok. I co nieco zaczęło świtać. Chociaż nie zawsze i nie wszystko. Jeszcze, mam nadzieję ;)

PostZamieszczono: 15 sty 2012 20:09 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Interpretujesz kartę obok również w pozycji "tak", "nie"?
Mi wyszło zaskakująco "pozytywnie", dlatego pytam o skuteczność.

PostZamieszczono: 15 sty 2012 20:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj Martito. :) Jeśli chcesz żeby rozkład naprawdę miał sens, zawsze interpretuj kartę która jest obok odpowiedzi, nawet jeśli to pozycja z "Tak" lub "Nie".
Czasami pozycja jest jednoznacznie pozytywna, niemniej karta obok Koła Fortuny, już niezbyt harmonijnie współgra z samym pytaniem i sprawą. Dajmy na to, pytamy czy wziąć kredyt, a wychodzi Tak z V Monet - nielogiczne byłoby uznać, że odpowiedź jest ekstra pozytywna i mamy przed sobą świetne perspektywy.
Może to oznaczać: ok, nie ma przeszkód do wzięcia kredytu i jest potrzebne wsparcie. Damy radę jeszcze to udźwignąć, acz kredyt to dług, a nie kasa co spadła z nieba.

PostZamieszczono: 16 sty 2012 17:35 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Dziękuję.
No zobaczę jak to wszystko wyjdzie :]

PostZamieszczono: 18 sty 2012 18:47 
Stały Bywalec

Póki co 100% skuteczności ;P . Dla mnie ten rozkład jest super bo określa przyszłe wydarzenia bardzo precyzyjnie w przeciwieństwie do innych, gdzie czasem ciężko mi jako początkującemu określić dokładnie rezultat.

PostZamieszczono: 18 sty 2012 20:21 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

A powiedzcie mi... Jak to jest :nie wiem: skoro rozkład "odpowiedź na pytanie" z trzech kart mówi mi co innego a ten rozkład odpowiada mi co innego...

PostZamieszczono: 18 sty 2012 21:23 
Awatar użytkownika

Martito... możemy pogłówkować razem, jeśli chcesz oczywiście :) Przecież bez problemu możesz zamieścić te rozkłady, a nuż okaże się, że mają więcej punktów styczności niż to się wydaje na pierwszy rzut oka... ;)

PostZamieszczono: 31 maja 2012 12:53 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ja te "sprawy w toku" traktuję raczej jako brak konkretnej odpowiedzi, gdyż nawet karty nie są w stanie przewidzieć co się wydarzy. W tak małym rozkładzie Tarot nie daje nam do myślenia tylko udziela konkretnej odpowiedzi, więc zamiast wprowadzać w błąd po prostu odpowiada"jeszcze nie wiem".To takie moje podejście do tego rozkładu. Stosuję go bardzo często i zdarzyło mi się dopiero raz by Koło Fortuny było na pozycji 5/6.

PostZamieszczono: 31 maja 2012 18:21 
Awatar użytkownika

Na pozycji 5/6 czyli "jeszcze nie wiadomo"? Sprawdza Ci się ten rozkład?

PostZamieszczono: 31 maja 2012 20:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Ja jednak nie używam tej pozycji, zostałam przy standardowych. :)

PostZamieszczono: 08 cze 2012 07:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Na pozycji 5/6 czyli "jeszcze nie wiadomo"? Sprawdza Ci się ten rozkład?

Maralee sprawdza mi się, jeszcze się na nim nie zawiodłam i używam go bardzo często gdy potrzebuję konkretów. Nie uzyskałam odpowiedzi tylko raz, karta KF na pozycji 5/6 ale było to po długim okresie, gdy nie zaglądałam do kart, więc pomyślałam, że po prostu się na mnie obraziły, coś w stylu " Jak trwoga to do Boga, a tak o nas nie pamiętałaś...".

PostZamieszczono: 08 cze 2012 13:49 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

No wlasnie... odmowilam ten wyjazd a teraz zastanawiam sie, itd. No i sa rozne za i rozne przeciw. Orientacyjnie zrobilam ten rozkladzik. Tak/Nie.

I nastepujace karciochy wyciagnelam...

Tak - Krolowa Mieczy, XXI Swiat
Tak, ale... - IX Eremita, XVI Wieza
Nie, ale... - III Cesarzowa, 9 Kielichow
Nie - VI Kochankowie, XII Wisielec

Ogolnie mam problemy z tym rozkladzikiem.

XXI Swiat kojarzy mi sie z wyjazdami, Krolowa Mieczy to chlodny intelekt, kalkulacje itd. Czyli ze w miejscu na Tak te karty mowia o mozliwosci wyjazdu, jezeli to dobrze, na chlodno zaplanuje?

Jezu... stuknijcie mnie w bezglowie... ale jak jestem tepa tak tego rozkladu absolutnie nie czaje...

PostZamieszczono: 08 cze 2012 22:14 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Najpierw zabieramy z talii kartę X Koło Fortuny i odkładamy ją na bok. Następnie tasujemy resztę, losujemy 7 kart, dodajemy do nich Koło Fortuny i te 8 kart znów tasujemy.

Wykładamy karty w taki sposób, aby uzyskać cztery kupki po dwie karty. Sens poszczególnych pozycji/kupek:
Karty w pierwszej oznaczają Tak.
Druga mówi: Tak, ale...
Trzecia: Nie, ale...
Czwarta: Nie.

Odpowiedź na nasze pytanie będzie tam, gdzie znajdzie się Koło Fortuny. :) Jeśli trafi się na pozycji z "tak ale", druga karta pokaże przeszkody które trzeba przezwyciężyć by osiągnąć cel, może efekt będzie inny niż oczekujemy, ogólnie że jest jakiś haczyk. Odpowiedź z "Nie, ale..." pokazuje poważne przeszkody do pokonania.
Pozycje 1 i 4 to odpowiedź jednoznaczna.

Przykłady.

Pytanie: "Czy Ola w najbliższym czasie znajdzie pracę?"

1) X Koło Fortuny i VIII Monet
2) VI Kochankowie i IV Cesarz
3) X Buław i II Kielichów
4) XXI Świat i V Kapłan

Odpowiedź jednoznacznie pozytywna, bo Kolo Fortuny mamy w pierwszej kupce, w dodatku jest z VIII Monet.
Mandragoro, przeczytaj to sobie jeszcze raz. Chodzi o to, żeby patrzeć na której pozycji stoi Koło Fortuny i interpretować kartę obok.

PostZamieszczono: 09 cze 2012 07:13 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Maralee... Bardzo, bardzo dziekuje. Oswiecilas mnie normalnie. A ja... sie zastanawialam, dlaczego Wy wszedzie te Kolo Fortuny, a ja nigdzie. %D Nie, no... bestia inteligencji jestem... %:-E
Ale teraz juz idzie. Dzieki... :chwali:

PostZamieszczono: 09 cze 2012 17:36 
Awatar użytkownika

:hehehe: nie ma sprawy Mandragoro :) Niech ten rozkład Ci służy, mnie niestety rzadko kiedy pokazał prawdę, nawet w błahych sprawach %:-E I nie rozumiem za bardzo dlaczego i zazdroszczę ;)

PostZamieszczono: 10 cze 2012 15:52 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
mnie niestety rzadko kiedy pokazał prawdę, nawet w błahych sprawach %:-E I nie rozumiem za bardzo dlaczego i zazdroszczę ;)

U mnie jest pół na pół. Ale zauważyłam, że żeby skutecznie stosować ten rozkład muszę naprawdę dobrze wyciszyć emocje i oczyścić myśli. W przeciwnym razie klapa, mogę w ogóle darować sobie sięganie po karty.

PostZamieszczono: 09 sie 2012 19:05 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Drogie wróżki,
chciałam się wam poskarżyć, że mój ostatni rozkład "Tak/nie" się nie sprawdził.Stawiałam karty w połowie czerwca.W odpowiedzi na pytanie: Czy dostanę psa na dom tymczasowy do końca lipca - Koło Fortuny pokazało się w pozycji TAK, a obok X kielichów (szczęście, zadowolenie, spełnienie marzeń) więc nie miałam wątpliwości a tu zonk...- Przykro mi trochę, gdyż do tej pory układ zawsze się sprawdzał. Fakt... coraz rzadziej zaglądam do kart, wręcz sporadycznie i może to jest przyczyną??

PostZamieszczono: 10 sie 2012 09:36 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Czuczko, przyczyn może być niezliczenie wiele. Jeśli sięgasz do Tarota sporadycznie, Twoje umiejętności mogły nieco osłabnąć. Warto czasem odkurzyć swe stare karty :)

PostZamieszczono: 10 sie 2012 11:08 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Whisper pisze:
Czuczko, przyczyn może być niezliczenie wiele. Jeśli sięgasz do Tarota sporadycznie, Twoje umiejętności mogły nieco osłabnąć. Warto czasem odkurzyć swe stare karty :)

Whisper, chyba masz rację, bo sama poczułam, że nasza więź( moja i moich kart) nieco została naderwana, gdyż na początku robiłam rozkłady codziennie a potem nagle przestałam mieć dla nich tyle czasu.... mogły poczuć się odrzucone....Dziękuję za sugestie :-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2