Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Rodzaje talii, z jakich korzysta początkujący : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rodzaje talii, z jakich korzysta początkujący
PostZamieszczono: 29 paź 2009 16:59 
Nowicjusz

Mam pytanie. Dopiero zaczynam moja przygodę z Tarotem i zaczęłam od talii Labirynt Louisa Royo. Wybrałam ją świadomie, ponieważ urzekły mnie ilustracje. Niedawno jednak wypatrzyłam inną piękną talię The Vampire Tarot of Eternal Light. Podoba mi się ze względu na piękne obrazy, które choć mroczne, ale do mnie przemawiają. Zostałam jednak ostrzeżona przed taliami z wampirami, gdyż podobno ich zła energia może mnie opętać i skrzywdzić. Nigdy nie traktowałam Tarota jak demoniczne narzędzie, które ma mnie opętać. W swojej pracy nad kartami traktuję je jako wskazówkę na drodze, która czasami pokazuje bardzo ważne ostrzeżenia. Trudno mi uwierzyć, że coś złego miałoby mi się stać. Nie mam takich intencji, zwłaszcza w stosunku do innych ludzi. Czy w związku z tym powinnam uważać na tę talię i z niej nie korzystać? Dziękuję za odpowiedź:)

Tytuł: Re: Rodzaje talii, z jakich korzysta początkujący
PostZamieszczono: 29 paź 2009 17:30 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Agusia, ja zaczynałam od talii Tarota Marsylskiego, potem używałam jakiejś dziwnej (choć bardzo ładnej) talii z czarno białymi ilustracjami - to była chyba talia p. Aleksandry Jaśniak, ale i tak najłatwiej się pracuję na początku z talią Waite'a. Taką też mam teraz :) Jako ucząca się myślę, że nie ma co początku komplikować sobie życia, większość dostępnych i przystępnych książek jest napisana do kart Waite'a, więc może spróbuj tych na początek... To praktyczna porada!
A i tak powinnaś używać tych, które czujesz że chcesz mieć, i które do Ciebie przemawiają :D

PostZamieszczono: 29 paź 2009 19:23 
Administrator
Awatar użytkownika

Żadna talia nikogo jeszcze nie opętała, spokojnie. Chodzi o to, że takie mroczne talie epatują też mrocznymi wibracjami, dlatego nie ma co się dziwić że po jakimś czasie człowiek używający jej dostosuje się do nich, sam zacznie mieć mroczne wizje i myśli, wróżby mogą być coraz bardziej pesymistyczne. To nie jest opętanie. Działa tu również czysta psychologia. :) Powieś na ścianie zwykły obraz bójki (nie koniecznie między ludźmi, mogą być koguty, tygrysy małpy, świnki morskie - nie ważne). Patrz na niego codziennie, a zauważysz że w niedługim czasie staniesz się bardziej wojownicza, spięta i łatwiej wdasz się z kimś w zwadę. Inni ludzie nieświadomie będą odbierali Twój nastrój, więc też szybciej "spotkasz" kogoś kto zechce Ci dołożyć.

Wracając do doboru talii, jeśli się uczysz najbardziej polecam zwykłego Ridera Waite'a. Jest to najpopularniejsza talia, większość książek i kursów opiera się na jej symbolice, dlatego będzie Ci dużo łatwiej zacząć niż z jakąkolwiek inną. :)

PostZamieszczono: 29 paź 2009 20:02 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wracając do doboru talii, jeśli się uczysz najbardziej polecam zwykłego Ridera Waite'a. Jest to najpopularniejsza talia, większość książek i kursów opiera się na jej symbolice, dlatego będzie Ci dużo łatwiej zacząć niż z jakąkolwiek inną.

Calkowicie sie zgadzam z Kingą , chociaz akurat tej talii nie mam. Rozpoczełąm prace z Tarotem otrzymanym w prezencie - nie pamietam jaki to był tarot( nie wiem czy to byl dobry pomysl) - na początku odstraszyl mnie - odlozylam na pare lat . W tym czasie zagladałam na fora ezoteryczne i zobaczyła talie , ktora mnie urzekła The Druid Craft Tarot- nawet karty zakupilam w Anglii, ale najbardziej przemówił do mnie Tarot Uniwersalny - symbolika bardzo podobna do Tarota
Ridera Waite'a. . Czuje ich lekkośc i sa bardzo przemawiajace.
Juz teraz wiem, Tarota trzeba wybierac osobiscie, nie ulegając modzie - czując je od pierwszego spojrzenia i dotyku .
ps. Podoba mi sie Tarot egipski, ogladalam go ale nic a nic do mnie nie przemawia symbolika ......

PostZamieszczono: 30 paź 2009 17:06 
Nowicjusz

Dziękuję za wskazówki. To bardzo istotne dla mnie. Postaram się popracować również z talią Ridera Waite'a, ponieważ książki, które mam na ten temat opierają się na tej talii.Nie wątpię jednak, że jednocześnie będę spoglądać na tę mroczną talię, ponieważ bardzo mnie fascynuje. Nic nie mogę na to poradzić-ot takie przyciąganie:)

PostZamieszczono: 02 lis 2009 17:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Właśnie dlatego ta talia jest dobra - wszędzie bez trudu znajdziesz informacje, które pomogą w nauce. :) Obrazki może i są proste, ale za to bardzo zrozumiałe.
Po inne talie można sięgnąć troszkę później, kiedy opanujesz podstawy. Ogólnie nawet warto czasami pooglądać inne karty, ponieważ niektóre przekazują coś, czego zupełnie "nie widać" u Waite'a, a więc automatycznie wzbogacają interpretacje o nowe aspekty.

Co do "śliczności" niektórych talii, bywa że to małe arcydzieło, ale jednocześnie jest to talia kolekcjonerska i do wróżenia wcale się nie nadaje.
Mi ostatnio bardzo spodobała się "Shadowscapes" Stephanie Pui-Mun Law. Wszystkie obrazki można obejrzeć tu: http://taroteca.multiply.com/photos/album/473/Shadowscapes. Lub na http://www.shadowscapes.com/Tarot/cardsmain.php?suit=0
Coś wspaniałego! :) No ale wróżyć bym z nich nie dała rady.

PostZamieszczono: 01 lut 2010 18:22 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Kingo! Zdumiewa mnie świat i jego "małość", jestem fanką Stephanie Pui-Mun Law już od ponad roku i z zachwytem obserwowałam powstawanie jej małych arcydzieł! Faktycznie, bardziej do podziwiania niż do wróżenia.
Sama posiadam obecnie 5 talii (plus nowe zamówione, jestem kolekcjonerką), moją pierwszą talią była talia dołączona do książki Alfreda Douglasa, z ilustracjami Davida Sheridana. Nie korzystam z niej już - nie wiem, czy to kwestia zużytej energii, ale nie potrafię już z niej korzystać, podobno powinnam spalić te karty...

(Przepraszam, że odświeżam stare wątki, ale jako nowa na tym forum dopiero odkrywam jego bogactwo).

Dż: "co ja jestem, Pytia, czy Freud?"
KzB: "czarowni-wróżka"

PostZamieszczono: 01 lut 2010 18:45 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Moją pierwszą talią były karty autorstwa Witolda Suligi. Kilkanaście lat temu, wybór był ograniczony, nie było netu.... Nabyłam tą talię wraz z książką przez przypadek - fascynowała mnie ale jednocześnie w jakiś sposób przerażała. Dziś już jej nie mam.

Potem fascynacja Gilded Tarot by Ciro Marchetti ....jednak zbyt intensywna szata graficzna powodowała u mnie bóle głowy i zmęczenie. Obecnie Pictorial Key - łagodna, stonowana, spokojna - z ta talią pracuje mi się najlepiej. To jest to!

Nie ukrywam, że fascynują mnie tez inne talie.... ;)

Podaję link do strony, gdzie rodzaje talii są usystematyzowane i fajnie się je ogląda.

http://www.albideuter.de/html/initiatory_golden_dawn

PostZamieszczono: 24 lut 2010 17:55 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Przeczytałam :są różne talie do różnych zadań specjalnych. Na przykład z talii Casanowa wróżą przebieg randki, ale do pytań finansowych używają Rider-Waite. czy to ma naprawdę istotne znaczenie. czy to bardziej chwyt marketingowy... przecież nikt nie rozkłada talii zależnie od pytania.
Dopiero rozgladam się za kartami ... mam jeszcze takie pytanie czy karty mogą nie chcieć współpracować? Słyszałam o czymś takim, ale nie wiem czy to prawda.

Czytając wskazówki na forum skorzystam z rady i kupię Ridera Waite'a :) no chyba inne karty wybiorą mnie na właścicielkę :)

PostZamieszczono: 25 lut 2010 03:04 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Żeby nie było. Piszę tu wyłącznie własną opinię.
Oglądałem w swoim życiu sporo talii. I powiem tak. Osobiście polecam klasyczne talie i nawiązujące do nich bezpośrednio. Istnieje mnóstwo talii tematycznych, od gumisiów, poprzez koty aż po mrok i wampiry. Sam osobiście w kolekcji posiadam Decamerone Tatot ;) Mają one nawiązanie do podstawowych znaczeń Tarota, ale dla mnie mizerne. Nie nadają się do wróżenia a co dopiero do nauki. No chyba że ktoś chce schematami wróżyć typu- rydwan = ruch, podróż. A jeśli ktoś zabiera się na początku przygody z Tarotem za "mroczne" talie to najpierw radziłbym poukładać sobie trochę w głowie i duszy, bo Tarot nie jest jego siedliskiem. Nawet Wielka Bestia, antychryst, mroczny mag i jak tam kto sobie chce Crowley, ma mnóstwo pięknych, barwnych, ciepłych i emanujących pozytywną energią kart.

To osądzi mnie bezduszna wieczna noc

PostZamieszczono: 06 mar 2010 21:17 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Właśnie przeglądam talie w internecie i po prostu zakochałam się w tej http://taroteca.multiply.com/photos/album/473/Shadowscapes#. Jestem nowicjuszką i wypadałoby zacząć od czegoś prostszego, ale akurat ta wydaje mi się tak niesamowicie pozytywna i nęcąca, że aż chcę ją wydrukować i oddać do laminowania. :mrgreen: Skopiowałam obrazki z tej strony http://www.shadowscapes.com/Tarot/cards.php?suit=0&card=0.
Co o tym sądzicie Drogie Panie:)?

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

...a tak właściwie, to po co Państwu kot?

PostZamieszczono: 10 mar 2010 12:38 
Administrator
Awatar użytkownika

Shadowscapes jest śliczny. Do nauki czy pracy niestety się nie nadaje, ale to ciepłe i piękne obrazy, które sprawiają że serce rośnie. My chcemy wydrukować niektóre z tych kart i powiesić na ścianie. :)

PostZamieszczono: 25 kwie 2010 20:57 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Dziewczyny
co robicie z talią, której już nie używacie?
aby uniknąć składowania w szafce .... :)
można po prostu karty wyrzucić?

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 07:39 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Pierwsza moja talia to Tarot Polski

Obrazek

Od niedawna pracuję z The Pictorial Key Tarot- Tarot Obrazkowego Klucza:

Obrazek

Talia piękna bardzo czytelna, intuicyjnie daje odpowiedzi, polecam początkującym.

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 09:25 
Rozmowny Użytkownik

Karola pisze:
Dziewczyny
co robicie z talią, której już nie używacie?
aby uniknąć składowania w szafce ....
można po prostu karty wyrzucić?

nie wyobrażam sobie żebym mogła swoją talię wyrzucić :) nawet taką, z której nie korzystam. ale ja przywiązuję sie do przedmiotów więc to może dlatego :mrgreen: no i troche naszukałam sie talii, która by mi odpowiadała, więc mam do niej emocjonalny stosunek ;)

gdybym z jakiegoś powodu chciała się jednak pozbyć talii - myślę, że bym ją spaliła. nie wiem dlaczego, ale takie rozwiązanie wydaje mi się naturalne.

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 14:51 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

roo pisze:
gdybym z jakiegoś powodu chciała się jednak pozbyć talii - myślę, że bym ją spaliła. nie wiem dlaczego, ale takie rozwiązanie wydaje mi się naturalne.

Ja też bym tak zrobiła, ponieważ wierzę w magiczną moc Tarota i wyrzucenie ich byłoby dla mnie jak odrzucenie, sponiewieranie, wręcz obrażenie Tarota, który mógłby się odwrócić, a spalenie jest niejako rytuałem, który oddaje szacunek do tych kart.
Ja tak to pojmuję.

PostZamieszczono: 23 cze 2010 22:14 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Też jestem z tych, co się przywiązują do rzeczy i nie wyrzuciłabym starej talii nawet gdybym jej już nie używała. :) Co do talii to posiadam tarota Crowleya, jestem w nim zakochana po uszy i czuję że to miłość z wzajemnością bo doskonale się rozumiemy :) Pomijając fakt że dopiero się uczę.
Rozglądałam się za jakąś inną talią, ale jakoś żadna nie zwróciła mojej uwagi za bardzo. Jakoś tak przywiązałam się do tej Crowleyowskiej.. :)

to, co dał nam sam.

Maleńczuk&Waglewski

PostZamieszczono: 09 lip 2010 04:06 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Ombre pisze:
Ja też bym tak zrobiła, ponieważ wierzę w magiczną moc Tarota i wyrzucenie ich byłoby dla mnie jak odrzucenie, sponiewieranie, wręcz obrażenie Tarota, który mógłby się odwrócić, a spalenie jest niejako rytuałem, który oddaje szacunek do tych kart.
Ja tak to pojmuję.

A ja myślę, że magiczna moc jest w was wiedźmy a nie w talii obrazków wydrukowanych na dobrym papierze. :D

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 23 sie 2012 19:13 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Jestem nowa i dopiero się uczę tarota. Pierwszą talię kupiłam trochę przez przypadek, a był to tarot marsylski. Ostatnio zamówiłam talię koła roku. Gdybym już nie używała talii chyba bym ją odłożyła bo nie wobrażam sobie spalenia kart.

PostZamieszczono: 14 lis 2013 15:31 
Rozglądam się

Ja zrobiłam sobie sama talię Ridera Waita i bardzo lubię z nimi pracować, karty narazie stawiam tylko sobie, chociaż przymierzam się do kupna nowej talii tarota Marsylskiego żeby zacząć wróżyć z nich innym.

PostZamieszczono: 14 lis 2013 18:22 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

:DD
Marsylek był talią, od której zaczynałam.
Stąd też chyba moja słabość do talii, w których MA są przedstawiane w podobny, jak w tamtej talii sposób. Używam Tarota Thota oraz Visconti-Sforza.

PostZamieszczono: 06 lut 2015 13:12 
Rozglądam się

Ten tarot polski bardzo ładny :)
Czy w internecie też można takie kupić?

PostZamieszczono: 12 mar 2015 17:29 
Nowicjusz

Ja jestem początkującym tarocistą, to znaczy jakieś 3 miesiące. Ale nauki pobieram u bardzo doświadczonego tarocisty. Dostałem od niego na prezent urodzinowy karty Boskiego Tarota z książką. Od razu bardzo przypadły mi do gustu. Ale po jakimś czasie zauważyłem u niego wśród wielu talii które posiada karty Crowleya. Zakupiłem je niedawno. Choć wydają mi się trudniejsze od boskiego, to zauważyłem że dużo więcej z nich można odczytać, oczywiście jak się jest już doświadczonym tarocistą. Na razie próbuję się wgłębiać w ich znaczenie. Trochę wydaje mi się, że są trudne, ale fascynują mnie. Czy ktoś może coś napisać o Crowleyu? Czy na moim etapie powinienem się za nie brać?

PostZamieszczono: 29 sty 2016 13:13 
Nowicjusz

A ja bardzo lubię talię Anielski Tarot Doreen Virtue - to nie są jej typowe "anielskie" karty, to normalny tarot ale w takiej łagodniejszej wersji. Piękne karty, łagodne, pozytywne. Dużo ludzi rzeczywiście nadaje kartom dość demoniczy wymiar, nie wiem czemu, może dlatego, że są namacalne, ale od rzeczy zawsze łatwo się uzależnić w taki czy inny sposób, jesli się nie ma do nich dystansu. Zgadzam się z Kingą, że obrazki na kartach to tylko obrazki i działu tu psychologia, im więcej ponuractwa tym bardziej sami się dołujemy :) Tymczasem to tylko obrazki i nasze do nich podejście. Najbardziej lubię karty anielskie jednak, a nie klasycznego tarota, jakoś łagodność do mnie przemawia i to polecam :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]