Sporo razy temat się pojawiał, ale skoro znów jest, to i znów go szurnę.

Eqiunoxe pisze:
Interpretacja danej karty w Arkanach Małych zleży od rodzaju tali. Inna jest symbolika niejednej karty np. w tali "Świetlisty Tarot" ( A. Chrzanowska ), a inna w np. " Tarot Snów" - ( C. Marchetti ) ...
Więc daną kartę należy interpretować wyłącznie na podstawie WŁASNEJ TALI.
Pliiis wszystko, tylko nie to.

Interpretacja nigdy nie powinna zależeć od rodzaju talii. W Tarocie w ogóle nie ma miejsca na samowolkę. W ogóle to będę strzelać z kolubryny do każdego, kto spróbuje tutaj interpretować kartę wyłącznie na podstawie posiadanej talii!

Interpretacji kart MA nie opiera się na wizjach różnych autorów, lecz na bazie jaką stanowią WA, połączone z określonym żywiołem i jakością numerologiczną.
Mówiąc wprost, znaczenie VI Buław nie bierze się z ilustracji karty wykonanej przez Marchettiego, panią Chrzanowską ani nawet tej przez Pamelę Coleman Smith w talii Waite'a.
VI Buław to arkan VI działający w warunkach żywiołu ognia, z wydatną domieszką wody i ziemi pochodzących od wibracji numerologicznej szóstki.
Szóstka powoduje, że karty z tym numerem zawsze wkraczają w sferę międzyludzką, tzn. dotyczą jakichś interakcji społecznych. Przy VI Monet działa aspekt materialny (współzależności finansowe etc.), przy VI Kielichów na pierwszy plan wychodzi wrażliwość/empatia pozwalające na wyczucie
jak zrobić komuś dobrze, VI Mieczy daje intelektualne rozumienie i dużą tolerancję z tego wynikającą, a VI Buław co robi?
Umożliwia działanie w grupie, reprezentuje energię skupioną na jakimś wspólnym zadaniu bądź celu.
I o tym opowiada ta karta - jakkolwiek by ją rysowano.
Często np. pokazywana jest triumfująca osoba otoczona wianuszkiem fanów, bo VI Buław jako jednostka najlepiej czuje się w grupie - wtedy może błyszczeć, być w centrum zainteresowania, oraz dawać coś od siebie innym. Dodam, że grupa to też nie koniecznie tłumy, równie dobrze może chodzić o parę.
W każdym razie negatywna VI Buław tylko stroszy piórka i oczekuje że inni będą jej sprzyjali, pozytywna zdobywa popularność dzięki pozytywnym działaniom, także tym leżącym we wspólnym interesie grupy.
Maralee pisze:
A ja się zastanawiam czy na pozycji przeszkód 6 buław pokazuje, że sprawa jest przegrana i podkreśla brak perspektyw (chociaż chyba nie powinno, w końcu to tylko MA?)
Tak, raczej nie chodzi o kompletny brak perspektyw i przegraną, bo jak słusznie zauważyłaś to jest tylko MA, a te przeważnie nie przesądzają o wyniku.
VI Buław w pozycji negatywnej (czy też na blokadach) może oznaczać, że np. akurat nie ma wsparcia otoczenia, które w danej sprawie byłoby pomocne.