Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 10 Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Kielichów
PostZamieszczono: 08 sie 2009 16:55 
Obrazek

10 Kielichów
szczęście rodzinne, spełnienie w rodzinie,
głęboka harmonia,
wielka radość, komfort emocjonalny,
bogactwo uczuć,
najlepsze, co może nam się przytrafić.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 10 Kielichów
PostZamieszczono: 11 gru 2009 21:26 
Stały Bywalec

to także karta symbolizująca stabilizację finansową oraz wsparcie wśród najbliższych, poczucie przynależności.

PostZamieszczono: 13 gru 2009 14:09 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie, X Kielichów nie jest stabilizacją materialną, od tego mamy X Monet. Kielichy dotyczą konkretnie sfery emocjonalnej i duchowej, dlatego X Kielichów przypisujemy po prostu radość, stan zadowolenia i poczucie spełnienia. Z czego owo zadowolenie wynika? Przeważnie z ukończenia czegoś, lub wrażenia że w naszym życiu teraz wszystko jest na swoim miejscu. :)
No ale koniecznie trzeba powiedzieć, że stan radosnego uniesienia nie jest trwały - X jest przecież ostatnią kartą, a co za tym idzie, oznacza też nadchodzące zmiany. Albo będzie początek nowego cyklu (As Kielichów), albo cofnięcie się (IX Kielichów).
Jak to działa w życiu, choćby na przykładzie związków? Każdy wie, że są sytuacje kiedy doświadczamy poczucia pełni, rozpiera nas radość bo osiągnęliśmy postawiony cel. Cele mamy różne na różnych etapach: na początku chcemy usłyszeć "kocham Cię". I ok, ludzie randkują, zbliżają się do siebie, jest cudownie, wreszcie padają te magiczne słowa... Oboje dostają skrzydeł, czują się najszczęśliwsi na świecie (X Kielichów). :)
Tu zaczyna się nowy etap, a przynajmniej powinien. Padła deklaracja uczuć, już wiadomo co do siebie czują i... to staje się zwykłą codziennością, faktem oczywistym. Uczucie jakie ogarnęło ich gdy "kocham Cię" zostało wypowiedziane po raz pierwszy już nigdy się nie powtórzy, ta chwila przeminęła. Będą przeżywać nowe uniesienia, nadejdą nowe cele prowadzące do nowej X Kielichów (ustabilizowanie związku, wspólne plany na przyszłość, ślub, pojawienie się dzieci, etc.).

PostZamieszczono: 15 gru 2009 21:25 
Ładny opis :)
Jakie są zasadnicze różnice między 9 Kielichów i 10 Kielichów? Czy chodzi tu o zadowolenie przeżywane w samotności lub w gronie innych osób?

PostZamieszczono: 18 lut 2010 19:50 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Kingo! A jak odczytać cienie tej karty...czy to stan, kiedy nie możemy z jakichś powodów dojść do spełnienia w sferze uczuć? że blokujemy się..nie rozwijamy się w związku? nie planujemy wspólnej przyszłości itd.? hmm :?:

PostZamieszczono: 18 lut 2010 21:41 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Cytuj:
Kingo! A jak odczytać cienie tej karty...czy to stan, kiedy nie możemy z jakichś powodów dojść do spełnienia w sferze uczuć? że blokujemy się..nie rozwijamy się w związku? nie planujemy wspólnej przyszłości itd.? hmm :?:

Wybacz, że to ja odpowiadam, ale jeżeli coś napisałam źle, to KINGA mnie poprawi więc:
wg. Basi Antonowicz - Wlazińskiej (POLECAM JEJ KSIĄŻKI - GENIALNE)

niespełniona miłość, brak szczęścia rodzinnego,tęsknota za posiadaniem rodziny, oczekiwanie, że tylko moja rodzina może być szczęśliwa,życie iluzjami, fantazjami bez związku z rzeczywistością, zbyt wysokie wymagania wobec siebie, małżonka, dzieci przez to narażanie się na cigłe frustracje, zakończenie związku, przyjaźni...
Pozdrawiam

PostZamieszczono: 19 lut 2010 14:11 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Ależ wszystkie odpowiedzi są w cenie ;) dziękuję zatem!

PostZamieszczono: 22 lut 2010 01:11 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Dla mnie cieniem X Pucharów jest to, że ta karta jakby zawiesza działanie innych kolorów i tak jakby przestały one dla nas istnieć.

Popadamy w ekstatyczne szczęście i nagle pieniądze dla nas nie istnieją (zablokowane Denary), jesteśmy wyjątkiem od wszelkich negatywnych reguł rządzących tym światem (zablokowane Miecze) no i największą przyjemność sprawia nam myślenie o tym jak to jesteśmy szczęśliwi i dlaczego (zablokowane Buławy).

Jednymi słowy wszystkie myśli i działania orientujemy (przy tej karcie najczęściej) na związek i/lub rodzinę z niepoprawnie optymistycznym podejściem.

Jako karta problemów/przeszkód/blokad X Pucharów alarmuje, żeby jak najszybciej ściągnąć różowe okulary, ponieważ w którejś dziedzinie naszego życia bardzo źle się dzieje. Karta-wróg logicznego myślenia i trzeźwej oceny sytuacji.

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:25 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

10 kielichów - szczęście rodzinne, zmiana domu na lepszy, prezent dla domu, porywająca miłość, jedność i sukces towarzyski.
Prawdziwa miłość, prawdziwa przyjaźń. Po deszczu świeci tęcza.

Odwrócona - niezadowolenie i rozczarowanie. Zerwanie przyjaźni. Walka o uczucia drugiej osoby.

Obrazek

PostZamieszczono: 03 lip 2012 17:51 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

XPucharów - ładna, sielska karta lecz w sensie odwróconym zapowiada niezgodę, koniec jakiejś znajomości. Oznaka przesytu i znudzenia czymś, kimś... Człowiek nie ma nowego celu na horyzoncie. Ta karta pokazuje mi też egzaltacje.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 25 sie 2012 19:47 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

kurde nie wiem czego wbiło mi się do głowy że 10 kielichów możemy przypisać miesiącowi sierpień czy ktoś z was wie może czy to prawda nie wiem czy gdzieś to wyczytałam czy tak kojarzę tą kartę Kingo co myślisz ?

PostZamieszczono: 29 kwie 2013 14:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Megi pisze:
Ładny opis :)
Jakie są zasadnicze różnice między 9 Kielichów i 10 Kielichów? Czy chodzi tu o zadowolenie przeżywane w samotności lub w gronie innych osób?

Odświeżam temat w ramach budzenia forum do życia. :oczko:

Różnica pomiędzy IX a X jest oczywista - przykładowo, na IX Kielichów oglądasz na wystawie sukienkę, nawet ją przymierzasz i podziwiasz jak ona pięknie leży, a przy X Kielichów już jest twoja, masz ją na sobie. :usmiechniety:

IX Kielichów dotyczy naszych bardziej osobistych przeżyć i emocji, o których inni ludzie nawet nie wiedzą. Wibracyjnie karta jest przecież pochodną Eremity, czyli nosi w sobie element samotności. W praktyce każdy przeżywa świat indywidualnie i nawet dokładnie te same okoliczności w każdym wywołują nieco inne wrażenia.
X Kielichów oznacza radości przeżywane wspólnie z innymi, często nawet z tego samego powodu.
W sumie można to porównać do słuchania w domowym zaciszu nagrania ulubionego zespołu (IX Kielichów) i do fizycznego bycia na koncercie, kiedy już bawimy się razem z innymi fanami (X Kielichów).

PostZamieszczono: 29 kwie 2013 20:02 
Wszędzie mnie pełno!

" ...nie wiem czego wbiło mi się do głowy że, 10 kielichów możemy przypisać miesiącowi sierpień ... "
Pierwszy raz słyszę ....
Dla mnie :

9 KIELICHÓW

Szczodrość i dostatek. Wygląda na to, że każde nasze pragnienie zostało spełnione, przerastając nawet nasze oczekiwania. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani.
To „ Karta życzeń” – spełnienie naszych pragnień – szukanie lub doświadczanie piękna, przyjemności, luksusów.
Pełne zadowolenie, marzenia się spełniają !

p.p: Wolność, sukces we wszystkim, ukończenie, emocjonalne szczęście, radość, wygoda materialna, zadowolenie.
Uczucie miłości. Także działalność charytatywna i niesienie pomocy innym ludziom.
Dobra atmosfera w rodzinie.

p.o: Tylko nadzieja, oczekiwanie, niespełnione pragnienie, próżność.
Zamknięcie się w kręgu własnych spraw, pobłażanie sobie, egoizm.
Niepewność –strach, litowanie się nad sobą.
Poważne błędy w ocenie sytuacji. Niemożność poznania prawdy, utrata reputacji.

10 KIELICHÓW

To Karta – jako rodzina – DOM - oaza spokoju, miłości, ciepła, wygody, odpoczynku i bezpieczeństwa.
Szczęście, zaufanie, dzielenie się.
Harmonia w stosunkach partnerskich. Pełny sukces.
Zawarcie małżeństwa, ślub dziecka.
Wszystko jest doskonałe, dokładnie, takie jak ma być - p.p.

p.o: Porzucenie, miłość bez wzajemności, walki i kłopoty - problemy rodzinne.
Zazdrość, kłótnie, ingerencja bliskich w nasze sprawy.
Rozczarowanie uczuciowe, zdrada partnera lub przyjaciela.
Uczucie przegranej, smutek, autodestrukcja.

PostZamieszczono: 30 kwie 2013 15:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Mnie osobiście nie przekonują różne hurraoptymistyczne hasła, zwłaszcza że są niemal dokładnie takie same, jak przy Arkanie XXI Świat.

Jak się nad tym zastanowić, X Kielichów nie może reprezentować takiego zupełnie osobistego szczęścia i spełnienia marzeń, bo 10 jako wibracja wykracza poza doświadczenie jednostki - doświadczenia jednostki kończą się przy IX Kielichów. X Kielichów dotyczy emocji, pragnień i radości wspólnych dla jakiejś grupy ludzi.

Nie wydaje mi się, że ta karta może zapowiadać ślub. Wzięcie udziału w takiej rodzinnej uroczystości jako gość - OK, ale nie nasz własny ślub. Bo czy Mały Arkan może wskazywać aż tak istotne wydarzenie w życiu? :roll: Sam z siebie na pewno nie.

PostZamieszczono: 15 lip 2013 06:13 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Crowley nazywa te karte wybudzeniem sie ze snu Spiacej Krolewny. To taki etap wlasnie zadowolenia, szczescia, ale co dalej?

I w relacjach konkretnie tzn. tyle, ze albo konczy sie to, co jest... albo przechodzi sie dalej, nowy impuls w relacji. Ogolnie taki stan w 10 Kielichach nie moze trwac wiecznie.

Fajnie to widac na karcie 10 Kielichow w Tarot of Sexual Magic. Tam jest ukazana kobieta, ktora siedzi w ogrodzie. Ladnie ubrana, na nodze jakis tam lancuszek, przed nia patera z owocami i wyciaga dlon z owocem w kierunku mezczyzny, ktory pomimo tego calego obrazu szczescia, znudzony idzie w kierunku furtki wyjsciowej z ogrodu. Opuszcza to miejsce, odchodzi.
Dla niego szczescie stalo sie za nudne. Przejadl sie nim, zdarza w nowym, ciekawszym kierunku.

PostZamieszczono: 23 lip 2013 13:16 
Administrator
Awatar użytkownika

Na pewno dobroczynny sens X Kielichów w dużym stopniu zależy od kontekstu w jakim ją widzimy.
Karta jest zwykle dobra dla stałego związku, ponieważ oznacza spełnienie i satysfakcję. Gorzej jeśli ma dotyczyć relacji świeżej i dopiero się kształtującej... Ostatnio widziałam kartę właśnie przy świeżej znajomości, co do której osoba pytająca akurat miała spore oczekiwania. Podobno mocno tam zaiskrzyło. No więc X Kielichów wyskakiwała tu w rozkładzie partnerskim jako odczucia/wrażenia płynące z tej drugiej strony. I co? Ano nic. Było super, lecz ciągu dalszego nie ma. Może facet bosko spędził czas i dobrze to wspomina, ale... nazajutrz wcale jej Romeo nie przyleciał z kwiatami. Ta romantyczna chwila najwyraźniej akurat zupełnie mu wystarczyła do szczęścia, bo po więcej się nie zgłasza. :bye2:

La_Mandragoro, ciekawa sprawa z takim przedstawieniem scenki. Może chodzić o to, że mężczyźni i kobiety całkiem inaczej przeżywają energię X Kielichów. My kobiety bardziej się ekscytujemy szczęśliwością, zachowujemy taką chwilę w pamięci i przeżywamy bardzo długo.
Facet się pocieszy w danym momencie, przeżyje ów świetny czas, ale potem to już dla niego tak jakby przestaje być aktualne. Panowie rzadziej zbierają pamiątki z takich wydarzeń, nie mówiąc już o legendarnym braku zdolności do zapamiętania daty pierwszej randki. :DD

EDIT: Przezabawna ciekawostka. Szukałam nowego obrazka karty X Kielichów do pierwszego posta, bo wcześniejsza ilustracja przestała się wyświetlać.
Google wyrzuciło mi w wynikach taki oto demotywator:
http://demotywatory.pl/4156166/10-kielichow-na-raz

Gdyby komuś nie chciało się klikać, demotywator brzmi: Dziesięć kielichów na raz, czyli jak szybko skończyć imprezę.
Ilustruje go niniejszy filmik:

Zabawne jest to, że ogólnie to pasuje do X Kielichów. Myślę, że coś takiego właśnie przydarzyło się w relacji o której pisałam - potencjał jaki znajomość posiada został wykorzystany/roztrwoniony "wszystek na raz" i dlatego sprawa się nie rozwija. Trzeba było degustować pomału... :hehehe:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]